Teatr
Dzień Mamy w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Dzień Mamy w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

  • 2023-05-26, do 2023-05-28
  • Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz

Opis

27 i 28 maja Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na pokazy spektaklu „Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza. Będzie to okazja o wspólnej podróży na Księżyc a także zaproszenia mamy do Teatru. Specjalnie z okazji  święta mam TPB przygotowało wyjątkową promocję.

„Srebrny glob” w reżyserii Michała Buszewicza to sztuka powstała na motywach powieści Jerzego Żuławskiego "Na srebrnym globie: rękopis z Księżyca".  Pięciu śmiałków, umieszczonych w pocisku-kapsule kosmicznej, wyrusza na Księżyc, by dotrzeć na niewidoczną stronę Księżyca i stworzyć tam świat lepszy niż ziemski. Jednakże odcięci od łączności z ojczystą planetą i pozostawieni sami sobie dają początek plemieniu księżycowemu dalekiemu od ich marzeń. 

Spektakl „Srebrny glob" przymierza się do wielkich narracji o zdobywcach, zwycięzcach i zbawicielach. Opowiada o próbach odcięcia się od ziemskich błędów i mimowolnym ich powtarzaniu. Przeciwstawia im narrację o chęciach, próbach i nieporadnościach, które swoje słabości próbują maskować wielkimi gestami.

Pokazy „Srebrnego globu” w reż. Michała Buszewicza odbędą się 27 i 28 maja o godz.19.00 w pawilonie przy ul. Gdańskiej 47a.

Świętuj Dzień Mamy w Teatrze!

Z okazji Dnia Matki Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował specjalną promocję. Wszyscy widzowie, którzy będą chcieli zaprosić swoją mamę na majowe pokazy „Srebrnego globu” będą mogli zakupić 2 bilety w cenie jednego normalnego, czyli za 60 zł.

Z promocji będzie można skorzystać tylko i wyłącznie w kasie biletowej Teatru, w dniach od 24 do 26 maja, w godzinach jej otwarcia, tj. od g.14.00 do 18.00.

Regulamin promocji na www.teatrpolski.pl

fot. Natalia Kabanow

Polecamy
Ostatnio dodane
Program Przestrzenie Sztuki
Wrocławski Teatr Pantomimy otwiera nabór na projekty krótkoterminowe

Program Przestrzenie Sztuki narodził się z potrzeby wsparcia i zapewnienia warunków pracy artystom niezależnym.

Nic o nas bez nas
Teatr Polski w Bydgoszczy jedzie do Chin

Zaprezentuje spektakl na podstawie dokumentów Kieślowskiego.