Spektakle, przedstawienia
ptaki ciernistych plakat_jpg7a6db412fda18f29a4a0f6a02a3d5147.jpg

Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele

Ocena:

Opis spektaklu

Wiele osób wciąż pamięta słynny serial na podstawie powieści Colleen Mccullough z Richardem Chamberlainem w roli głównej. Obrósł legendą, wręcz kultem. Historia romansu księdza Ralpha i Maggie Cleary cieszyła się olbrzymią popularnością na całym świecie. W Polsce, w czasie jego pierwszej emisji w TVP, podobno wyludniały się ulice. Ten "katolicki melodramat" dotykał tabu, przekraczał ówczesne wyobrażenia widowni i pokazywał coś, co długo pozostawało ukryte. To budziło ekscytację.

Spektakl z powieści Mccullough bierze tylko tytuł i temat: miłość w kościele. Nie opowiadamy dobrze znanej, filmowej historii, ale sięgamy po historie miłosne z tu i teraz. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie rozmów z osobami duchownymi, ich wyznań i innych materiałów dokumentalnych. Na scenie zobaczymy jednak miłosną fantazję przetworzoną przez wyobraźnię osób tworzących spektakl. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości roku 2033. Dokładnie dwa tysiące lat po śmierci Chrystusa. I jego zmartwychwstaniu.

W przedstawieniu przyglądamy się różnym sposobom pojmowania miłości w kościele katolickim oraz relacjom, które tworzą (lub nie) księża i siostry zakonne. Dajemy przestrzeń długo skrywanym marzeniom i tęsknotom. To czułe i odważne spojrzenie na instytucję, której nauka w dużej mierze wpłynęła na to, jak każde z nas postrzega życie miłosne, tworzenie związków czy seksualność.

To spektakl o wielkiej potrzebie wolności, bliskości i zmiany.

O wychodzeniu z układów, w których tkwiliśmy od bardzo dawna.

O procesie odzyskiwania swojego głosu i swojego widzenia.

To czuły, zbiorowy proces wzmacniania i dojrzewania.

To zaproszenie do rozmowy.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Ptaki ciernistych krzewów. Rzecz o miłości w kościele (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).
Polecamy
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Piękna i Bestia spektakl
"Piękna i Bestia" - spektakl na licencji Disneya w Teatrze Muzycznym w Poznaniu [FOTO]

Zobaczcie piękną sesję z bohaterami we wnętrzach Pałacu w Rogalinie!

MÃłwią kobiety w teatrze WTW
Mówią Kobiety - zobacz spektakle krótkometrażowe w WTW

Wrocławski Teatr Współczesny zaprezentuje 5 teatralnych wideoklipów.

O nich się mówi