Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

„Po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki powołany został do życia Legion Papierowych Księży Jerzych Popiełuszków. Ponieważ ludzie są z krwi i kości i, jakkolwiek byśmy to ukrywali, nie da się ich powołać do życia inaczej niż kochając się, gwałcąc się lub w inny sposób łącząc komórkę żeńską z męską, o tyle Legion Papierowych Księży został powołany do życia przez Myśli. Prawdopodobnie wyglądało to tak, że myśl spotkała się z myślą i doszło do ciąży. Myśl zaciążona pęczniała i pęczniała aż wreszcie powiła Legion. Bractwo Papierowych łączy przed wszystkim fakt, ze żaden z Papierowych nie jest prawdziwy i wszyscy tylko udają żywych. Niczym bohaterowie horrorów istnieją tylko po to, żeby straszyć, wygrażać zza grobu i walczyć. Są – ujmując to z drugiej strony – polskimi Golemami. Ich czeski brat służył do obrony Żydów, a oni mają bronić Polaków. Ale przed kim?”

„Szanowni Państwo, Wysoka Izbo, Czarnuchy w sukienkach! Nienawidzę was, Czarna Bando. Nienawidzę was. To przez was straciłem wiarę. To przez was skomlę jak narkoman. To przez was wiem, że nie ma Boga. I nikt mi nie pomoże. I jestem sam. Nikogo nie ma. I mogę tylko się z tym pogodzić. Stanąć mężnie. Nie łudzić się nadzieją. A co myślicie? Że co? Że nie bierzecie za to odpowiedzialności? Za to, że jestem sam, czuję się sam, że odłączyłem się od świata? Że nie wierzę, że jestem dzieckiem Boga? Myślicie, że to moja wina? Nie. To jest wasza wina.”
fragment przemówienia wygłoszonego przez Anty-Polaka w Sejmie RP do Czarnej Bandy

Autorka sztuki, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, odnajdując zagubione bądź nieistniejące dokumenty dotyczące księdza Jerzego Popiełuszki, jak również prowadząc śledztwo w sprawie dokumentów zatajonych lecz istniejących, a także zapoznając się z dokumentami
bytującymi oficjalnie i ogólnodostępnie, przedstawia swoją wizję tego, jaka Prawdę głosił
ksiądz Popiełuszko, za co jest obecnie prześladowany i jaki cud może sprawić, aby w Polsce zło dobrem zwyciężać.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu Popiełuszko (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz): reżyseria, muzyka, scenografia.

Twórcy spektaklu

Paweł Wodziński Paweł Wodziński Scenografia
Paweł Łysak Paweł Łysak Reżyser

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Popiełuszko.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Popiełuszko (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Popiełuszko (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Popiełuszko (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Popiełuszko (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).
Ostatnio czytane
Już wkrótce rusza kolejna PAKA
Już wkrótce rusza kolejna PAKA

Jeszcze nie jubileuszowy, ale jak zwykle dopieszczony no i do tego wyjątkowy, bo ostatni dwudziesty, Przegląd Kabaretów PAKA oficjalnie wyskoczył z bramek startowych!

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja