Dzieje się - Teatr

Początek grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

2023-11-29 14:46:56 | Bydgoszcz

W pierwszej połowie grudnia, kiedy powoli rozpoczynają się świąteczne przygotowania, w ramach chwili odpoczynku Teatr Polski w Bydgoszczy przygotował propozycje zarówno dla młodszych, jak i dorosłych widzów.

Czerwony Kapturek Powrót "Ptaków ciernistych krzewów. Rzeczy o miłości w kościele"

Spektakl duetu Piaskowski / Sulima wśród bydgoskiej publiczności cieszy się ogromną popularnością – wrześniowe oraz październikowe pokazy zgromadziły pełne sale a pierwszy popremierowy pokaz zakończył się kilkuminutowymi owacjami na stojąco. Po krótkiej przerwie widzowie już w grudniu będą mieli okazję po raz kolejny zobaczyć spektakl, w którym twórcy przyglądają się różnym sposobom pojmowania miłości w kościele katolickim oraz relacjom, które tworzą (lub nie) księża i siostry zakonne.

Choć spektakl dzieli tytuł ze słynnym serialem na podstawie powieści Colleen Mccullough z Richardem Chamberlainem w roli głównej, łączy je jedynie temat: miłość w kościele. Zamiast dobrze znanej, filmowej historii, ukazane zostają historie miłosne z tu i teraz. Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie rozmów z osobami duchownymi, ich wyznań i innych materiałów dokumentalnych. Na scenie zobaczymy jednak miłosną fantazję przetworzoną przez wyobraźnię osób tworzących spektakl. Akcja osadzona jest w niedalekiej przyszłości roku 2033. Dokładnie dwa tysiące lat po śmierci Chrystusa. I jego zmartwychwstaniu.

Pełna humoru i wzruszeń historia o miłości oraz marzeniach zaprezentowana zostanie na małej scenie TPB 2 grudnia (sobota) o godz. 19:00 oraz 3 grudnia (niedziela) o godz. 18:00.

Grudzień dla najmłodszych

W grudniowym repertuarze TPB znalazła się także propozycja dla najmłodszych widzów. W tym pełnym magii miesiącu zaoferujemy im podróż wprost do świata „Czerwonego Kapturka” w reż. Wojciecha Farugi. "Czerwony Kapturek" to muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa.

W muzycznej oprawie spektakl przybiera kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Opiekunów wraz z dziećmi na wyprawę do tej bajkowej, pełnej muzyki krainy zaprosimy już 6 grudnia (środa), 7 grudnia (czwartek) i 8 grudnia (piątek) o godz. 10:00 oraz 9 grudnia (sobota) o godz. 16:00 na małą scenę TPB.

To jednak nie koniec grudniowych planów TPB, w drugiej połowie miesiąca na bydgoską publiczność czeka świąteczna niespodzianka, która zostanie ogłoszona już w najbliższym czasie.

Bilety

Bilety do nabycia w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00 a także na godzinę przed spektaklami (bilety@teatrpolski.pl; +48 52 339 78 18; +48 885 60 70 90) oraz poprzez stronę www.teatrpolski.pl (zakładka KUP BILET).

ip

zdjęcie: "Czerwony Kapturek", fot. Natalia Kabanow

Słowa kluczowe: spektakle, dla dzieci, repertuar, premiery
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Komediantka
Nadchodzi Marzec Kobiet w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Bydgoszcz

W marcowym repertuarze znajdują się spektakle wyreżyserowane jedynie przez kobiety.

BezdroÅźe
"Bezdroże" - Teatr WTW zaprasza na dramat interaktywny w odcinkach

Premiera pierwszego odcinka już 24 lutego 2024 roku, w rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Polecamy
The Royal Moscow Ballet
The Royal Moscow Ballet - rosyjscy mistrzowie baletu w Polsce [Trasa]

Korona rosyjskiego baletu zawita do siedmiu miast w naszym kraju ze spektaklem "Jezioro Łabędzie".

We Will Rock You casting
Kulisy castingu przed premierą "We Will Rock You" w Teatrze Muzycznym ROMA [WIDEO]

To brytyjski musical z piosenkami legendarnej grupy QUEEN i librettem Bena Eltona.

Polecamy
Ostatnio dodane
ŁÃłÅźko pełne cudzoziemcÃłw
Gwiazdy na premierze spektaklu "Łóżko pełne cudzoziemców" [FOTO]

To najnowsza sztuka Teatru Capitol, która będzie grana nie tylko w Warszawie, ale również w całej Polsce!

Komediantka
Nadchodzi Marzec Kobiet w Teatrze Polskim w Bydgoszczy Bydgoszcz

W marcowym repertuarze znajdują się spektakle wyreżyserowane jedynie przez kobiety.