Dzieje się - Sztuka

Rock`n`rollowo w BWA

2011-04-04 10:19:05 | Bydgoszcz

8 kwietnia 2011 roku o godz. 18:00 w Bydgoskim BWA (ul. Gdańska 20) odbędzie się wernisaż wystawy "Rock’n’Rollowa historia sztuki". Podczas ekspozycji prezentowane będą pracę pary artystów: ANN NOЁL i GRZEGORZA PLESZYŃSKIEGO.

Przypadkowe spotkanie tych twórców na antypodach w Australii zaowocowało bardzo ciekawą współpracą, którą umożliwiła ich dojrzałość artystyczna, a także wcześniej zdobyte doświadczenie.

Urodzona w angielskim Plymouth Noel kształciła się w dziedzinie grafiki i projektowania w Bath Academy of Art (Corsham). Po ukończeniu studiów w 1968 roku została zaproszona do współpracy w Edition Hansjörg Mayer, gdzie publikowali swe artystyczne książki tacy artyści jak: Robert Filliou, Richard Hamilton, Dieter Roth, André Thomkins czy Emmett Williams. To doświadczenia i kontakty zdobyte w czasie pobytu w Stuttgarcie umożliwiły Noel wyjazd do Nowego Jorku i pracę w tamtejszym Something Else Press, gdzie poznała swego przyszłego męża - Emmetta Wiliamsa. W ten sposób młoda artystka dołączyła do kręgu twórców kojarzonych z poezją konkretną i ruchem Fluxus. W niedługim czasie stała się jedną z rozpoznawalnych przedstawicielek tego nurtu. (Sebastian Dudzik /ze wstępu do katalogu wystawy)

Pleszyński studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, na jego twórczość wpływ miało głównie doświadczenie dydaktyczne, które zdobył jako nauczyciel, m. in. w bydgoskim Liceum Plastycznym. Członek ZPAP, Stowarzyszenia „Wieża Ciśnień” w Bydgoszczy i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej. Zajmuje się zarówno malarstwem, grafiką, instalacją, jak i prefomance’m.

Na wystawie zobaczyć możemy nie tylko dzieła, które są owocem wspólnej pracy tych artystów, ale także indywidualne realizacje pochodzące z wcześniejszego okresu aktywności artystycznej.

Gdziny otwarcia BWA:
poniedziałek - czwartek: 10.00 - 18.00
piątek: 12.00 - 20.00
sobota - niedziela: 11.30 - 16.30

MR

Słowa kluczowe: ANN NOЁL GRZEGORZ PLESZYŃSKI bwa bydgoszcz wsytawa rocknrollowa historia sztuki
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • wystawa [0]
    zbigniew
    2011-04-04 23:26:18
    Wystawy nie widzialem, ale Ann Noel to artystka ruchu Fluxus, a tgo mi juz wystarcza, aby rekomendowac wszystkim glodnym eksperymentow w sztuce. Pleszynski to tworca , ktory zawsze mnie zaskakuje czyms ciekawym. Nie jest nudny jak wielu artystow , ktorzy blyszcza a nic soba tak naprawde, nie reprezentuja. Pleszynskiego chocby akcje , np. Antydepresyjna szkola , juz sa czyms niepowtarzalnym. To za....sty koles.
Zobacz także
Polecamy
Taniec, Henri Matisse
Motyw radości w obrazie "Taniec" Henriego Matisse'a

Obraz powstał na zlecenie zamożnego, rosyjskiego przedsiębiorcy. Co dokładnie przedstawia?

Śmierć i Åźycie, Gustav Klimt
"Śmierć i życie" - fundamentalne tematy w obrazie Gustava Klimta

Dzieło musiało mieć dla niego wyjątkowe znaczenie, skoro po kilku latach zdecydował się na przemalowanie go pod wpływem aktualnych przeżyć.

Ostatnio dodane
Konkurs Fotograficzny Głębia Spojrzenia
Zbliża się 11. edycja Studenckiego Konkursu Fotograficznego "Głębia Spojrzenia"

Podziel się ze światem swoimi fotografiami i wygraj wyjątkowe nagrody.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Lord of the Dance w Polsce!
Lord of the Dance w Polsce!

Dynamiczne i barwne widowisko Michael’a Flatley’a jest już legendą, która bezustannie oczarowuje widzów na całym świecie, wprawiając w zachwyt bogatą oprawą sceniczną i fascynując ekspresją ruchu.