Forma / Zdrowie - Facet

Jak przygotować się do implantacji wszywki esperal Bydgoszcz?

2024-01-02 10:41:54 | Bydgoszcz

Wszywka alkoholowa Esperal to innowacyjna metoda walki z uzależnieniem od alkoholu. Zabieg polega na zaimplantowaniu pod skórę pacjenta specjalnej tabletki zawierającej substancję czynną o nazwie disulfiram. Ta substancja powoduje, że spożycie alkoholu staje się nieprzyjemne i kojarzy się z licznymi dolegliwościami, takimi jak nudności, wymioty czy bóle głowy. Dzięki temu, osoba uzależniona od alkoholu, po zaaplikowaniu wszywki Esperal, odczuwa dyskomfort po spożyciu alkoholu, co skutkuje zniechęceniem do jego dalszego spożywania.

esperal BydgoszczZabieg implantacji wszywki Esperal Bydgoszcz z https://esperalbydgoszcz.pl/ przeprowadza specjalnie przeszkolony lekarz chirurg, pod miejscowym znieczuleniem, co sprawia że pacjent nie odczuwa bólu podczas procedury. Po niewielkim nacięciu w okolicy pośladka, lekarz wszczepia tabletkę z disulfiramem, po czym zaszywa ranę. Cały zabieg jest bezpieczny, a pacjent może wrócić do domu zaraz po jego zakończeniu. Ważne jest, aby pielęgnować ranę po zabiegu, aby uniknąć ewentualnych powikłań. Zabieg nie jest refundowany przez NFZ i kosztuje kilkaset złotych, ale jego skuteczność w walce z uzależn

Substancja czynna i działanie wszywki

Głównym składnikiem wszywki alkoholowej jest substancja o nazwie disulfiram, znany również pod nazwą handlową Esperal. To składnik, który po wszyciu domięśniowo zaczyna działać na organizm osoby borykającej się z problemem alkoholowym. Działa on blokując enzym odpowiedzialny za metabolizację alkoholu w organizmie, co prowadzi do nagromadzenia się w organizmie acetaldehydu, substancji wywołującej nieprzyjemne objawy.

Po spożyciu alkoholu przez osobę, u której zaimplantowano wszywkę Esperal, pojawiają się takie objawy jak:

 • silne uczucie dyskomfortu,
 • nudności,
 • wymioty,
 • ból głowy,
 • a nawet utrata przytomności.

Wszystko to z powodu nagromadzenia się acetaldehydu w organizmie, który nie jest w stanie go metabolizować. Celem wszywki alkoholowej jest wywołanie silnego dyskomfortu po spożyciu alkoholu, co ma skłonić pacjenta do zaprzestania picia.

Proces implantacji wszywki Esperal

Proces wszywania wszywki Esperal jest przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym przez doświadczonego chirurga specjalizującego się w tym zabiegu. Inicjalnie wykonuje on niewielkie nacięcie w okolicy pośladka, a następnie przystępuje do procedury implantacji tabletek zawierających substancję o nazwie disulfiram. Liczba tabletek implantowanych podczas zabiegu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta, uwzględniając jego obecny stan zdrowia. Po zakończeniu procesu, rana jest starannie zaszyta i pacjent może od razu wrócić do domu, pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji miejsca nacięcia. Trwałość działania leku wynosi od 8 do 12 miesięcy, co daje pacjentowi szansę na długotrwałą abstynencję.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania wszywki

Implantacja wszywki alkoholowej jest metodą leczenia uzależnienia od alkoholu, która ma na celu zapobieganie nawrotom choroby. Istnieją jednak konkretne wskazania i przeciwwskazania do zastosowania tego typu terapii.

Głównym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest ciężka postać alkoholizmu, kiedy inne metody leczenia nie przynoszą oczekiwanego efektu. Zabieg jest zalecany dla osób, które mają silną motywację do zaprzestania picia i są gotowe poddać się procesowi terapii. Niezwykle ważne jest również to, że pacjent musi być trzeźwy w momencie przeprowadzania zabiegu.

Z drugiej strony, istnieją również sytuacje, w których zaszywanie Esperalu jest przeciwwskazane. Przede wszystkim są to osoby z ciężkimi chorobami psychicznymi, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, a także pacjenci z chorobami serca. Nie zaleca się również przeprowadzania zabiegu u osób, które nie wyrażają zgody na jego wykonanie lub nie są zdolne do podjęcia takiej decyzji.

Efekty uboczne i potencjalne ryzyko związane z wszywką

Wszywka alkoholowa, choć jest skuteczną metodą walki z uzależnieniem, może wiązać się z pewnymi efektami ubocznymi i potencjalnym ryzykiem. Po zabiegu zaszywania Esperalu mogą wystąpić reakcje alergiczne, podrażnienia skórne czy infekcje w miejscu wszycia. Należy pamiętać, że wszelkie nietypowe objawy powinny być skonsultowane z lekarzem.

Esperal, czyli disulfiram, działa poprzez blokowanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizowanie alkoholu, co prowadzi do kumulacji substancji o silnym działaniu toksycznym. W przypadku spożycia alkoholu po implantacji wszywki, pacjent może odczuwać:

 • silne bóle głowy,
 • mdłości,
 • wymioty,
 • kołatanie serca,
 • a nawet utratę przytomności.

Czyli, wszywka alkoholowa nie jest pozbawiona ryzyka i potencjalnych skutków ubocznych, ale dla wielu osób jest to mała cena za odzyskanie kontroli nad własnym życiem.

Skuteczność wszywki Esperal w walce z alkoholizmem

Wszywka Esperal stanowi efektywne rozwiązanie w walce z alkoholizmem, pomagając wielu osobom pokonać uzależnienie. Działanie leku Esperal, zawierającego disulfiram, polega na wywoływaniu nieprzyjemnych reakcji fizjologicznych po spożyciu alkoholu, takich jak:

 • nudności,
 • wymioty,
 • ból głowy,
 • przyspieszone bicie serca.

Dzięki temu, pacjent zaczyna kojarzyć alkohol z negatywnymi doznaniami, co skutecznie zniechęca do sięgania po kolejne drinki.

Skuteczność wszywki alkoholowej z Esperal jest potwierdzona przez wiele badań naukowych oraz doświadczenia kliniczne. Jest to sposób terapii, który ma na celu nie tylko powstrzymanie chęci picia, ale także umożliwić pacjentowi odbudowę zdrowia psychicznego i fizycznego oraz poprawę jakości życia. Warto jednak pamiętać, że wszywanie Esperalu jest jednym z elementów kompleksowej terapii alkoholizmu, która powinna obejmować również wsparcie psychologiczne oraz długotrwałą abstynencję.

Podsumowanie roli wszywki Esperal w terapii alkoholizmu

Wszywka Esperal pełni ważną rolę w terapii alkoholizmu, stanowiąc skuteczne wsparcie w procesie długotrwałego unikania spożywania alkoholu. Działa na zasadzie awersji, czyli wywołuje nieprzyjemne objawy w momencie spożycia alkoholu przez pacjenta, co skutecznie zniechęca do sięgania po alkohol. Zabieg implantacji Esperalu jest bezpieczny i nieinwazyjny, a pacjent po jego przeprowadzeniu może od razu wrócić do domu.

Ponadto, efekty leku utrzymują się od 8 do 12 miesięcy, co daje pacjentowi czas na zmianę nawyków i stylu życia. Jednakże warto pamiętać, że wszywka Esperal to jedynie narzędzie wspierające terapię, a nie samodzielne rozwiązanie problemu alkoholizmu. Właściwe rezultaty przynosi dopiero połączenie implantacji wszywki z psychoterapią i zmianą stylu życia.

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: esperalbydgoszcz.pl, wszywka alkoholowa Esperal
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wszywka alkoholowa Esperal
Jak przygotować się do implantacji wszywki esperal Bydgoszcz? Bydgoszcz

Zabieg polega na zaimplantowaniu pod skórę pacjenta specjalnej tabletki zawierającej substancję czynną o nazwie disulfiram.

dieta z produktami Huel
Jak skończyć z podjadaniem?

Mamy dla was kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc ograniczyć podjadanie.

Kreatyna
Kreatyna - najpopularniejszy suplement diety wśród sportowców?

Czym jest kreatyna, jak działa i jak ją stosowac?

Polecamy
Domowe ćwiczenia
Domowe ćwiczenia sposobem na wymarzoną sylwetkę

Sprawdź, jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia w domu.

ćwiczenie na brzuch?
Jakie ćwiczenie na brzuch? Wypróbuj je!

Zobacz, jak uzyskać upragniony efekt!

Polecamy
Ostatnio dodane
Wszywka alkoholowa Esperal
Jak przygotować się do implantacji wszywki esperal Bydgoszcz? Bydgoszcz

Zabieg polega na zaimplantowaniu pod skórę pacjenta specjalnej tabletki zawierającej substancję czynną o nazwie disulfiram.

dieta z produktami Huel
Jak skończyć z podjadaniem?

Mamy dla was kilka praktycznych wskazówek, które mogą pomóc ograniczyć podjadanie.

Popularne
"Obserwator czy uczestnik?" Częste pytanie w pracy Fotoreportera

Praca fotoreportera nie sprowadza się jedynie do rejestracji wydarzeń - zwłaszcza gdy tragedia się rozwija, staje przed nieuniknionymi dylematami etycznymi.