Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Historia WOŚP - WOŚP

II Finał WOŚP -  2 stycznia 1994
II Finał WOŚP - 2 stycznia 1994

Dzięki fantastycznemu odbiorowi pierwszej akcji pod szyldem WOŚP i w konsekwencji udanej pomocy sprzętowej potrzebującym, uliczna zbiórka pieniędzy zaowocowała kolejnym finałem. Tym razem Finał poświęcony był pomocy szpitalom noworodkowym. Na pomoc dla ratowania tych najmniejszych zebrano 1.930.726,93 USD

I Finał WOŚP -  3 stycznia 1993
I Finał WOŚP - 3 stycznia 1993

Pierwszy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 3 stycznia 1993 roku. Absolutnie wyjątkowy i szczególny m.in. dlatego że pierwszy i ukierunkowujący dalszą przyszłość pieniężnej zbiórki ulicznej.

Polecamy
Ostatnio dodane
WOSP_Kasa
Ile zebrała WOŚP od początku?

Przez 25 lat trwania WOŚP zebrano ogromne ilości pieniędzy, które przeznaczono na szczytne cele.

Fundacja WOŚP kiedyś i dziś
Fundacja WOŚP kiedyś i dziś

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce.

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).