Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

XIX Bydgoski Festiwal Operowy zainaugurowała  opera Antonina Dvoøáka, Rusałka” , wcześniej przez bydgoską Operę nie wystawiana. Scenografia  odwołuje się do realnych obiektów architektonicznych Bydgoszczy. W najbliższym otoczeniu przepływającej przez Bydgoszcz rzeki Brdy - przy starych śluzach, na słynnym moście w sercu miasta , Rusałka wiedzie subtelny dialog z dalekim księżycem. W tej lirycznej baśni , z podwodnym światem oddzielonym mostem od ludzkiego życia na zamku i ulicach miasta, gdzie  przewijają się  rozpoznawalne dla bydgoszczan architektoniczne symbole miasta, na widzów czekać będą niespodzianki... Na scenie dominuje  imponująca replika d.Mostu Gdańskiego znajdującego się w sąsiedztwie Opery Nova, odtworzonego według dokumentacji konserwatora zabytków, jeździ zabytkowy tramwaj, otwiera się wnętrze gigantycznej muszli...
Libretto Jaroslava Kvapila czerpie z kilku  opowieści o syrenach, rusałkach, ze starofrancuskiego podania o Meluzynie zakochanej w rycerzu i z baśni J.Ch.Andersena "Mała syrenka". Subtelna,pięknie zinstrumentalizowana muzyka Dvoøáka czyni z "Rusałki" jedną z napopularniejszych czeskich oper.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: muzyka. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Rusałka (Opera Nova, Bydgoszcz).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Rusałka.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Rusałka (Opera Nova, Bydgoszcz).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Rusałka (Opera Nova, Bydgoszcz).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Rusałka (Opera Nova, Bydgoszcz).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Rusałka (Opera Nova, Bydgoszcz).
Ostatnio czytane
Ruszyło największe w Polsce cyrkowe show
Ruszyło największe w Polsce cyrkowe show

12 września miała miejsce premiera 16. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Najbardziej znana cyrkowa rodzina w Polsce, Cyrk Zalewski, zadbała o to aby dostarczyć swoim gościom niezapomniane doznania.

Znamy laureatów 9. Festiwalu Komedii SZPAK
Znamy laureatów 9. Festiwalu Komedii SZPAK

Zwycięzcą konkursu kabaretowego 9. Festiwalu Komedii SZPAK został Antoni Gorgoń Grucha, który otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja