Spektakle, przedstawienia
operab05f7726a5595133b6a06175fd1dfbd1.jpg

Opera za trzy grosze Autor sztuki: Bertolt Brecht

Ocena:

Opis spektaklu

Zdaniem Bertolta Brechta kapitalizm to przestępczy system. Utwór napisany został w 1928 roku, w czasie narastającego społecznego przesilenia i był przeczuciem nadchodzącego wielkiego kryzysu. Być może dlatego sztuka tak dobrze współgra ze współczesnymi czasami, gdy pod wpływem niedawnej paniki na giełdach światowych coraz częściej mówi się o zwyrodnieniach kapitalizmu, o tym, że cała globalna władza oddana została w ręce nieposkromionego, autorytarnego kapitału. Świat sytego Zachodu rozpada się na naszych oczach.

W spektaklu Pawła Łysaka z oryginalnego tekstu nie wykreślono nawet słowa. Ale kontekst nie pozostawi złudzeń, że rzecz dzieje się współcześnie. Bo przecież pod słynnym pytaniem: „Czymże jest włamanie do banku wobec założenia banku?” podpisaliby się dziś nie tylko ci, którzy spłacają długi w szwajcarskich frankach.

„Po prostu rozwal witrynę sklepową i wywieź na wózku rzeczy, które chcesz” – głosili inicjatorzy niedawnych zamieszek w Londynie. Anarchiści? Bandyci? A może po prostu wściekli na obecny system i panujące w nim zasady?

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Opera za trzy grosze (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Opera za trzy grosze.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Opera za trzy grosze (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Opera za trzy grosze (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Opera za trzy grosze (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Opera za trzy grosze (Teatr Polski im. H. Konieczki, Bydgoszcz).
Ostatnio czytane
Pointy- buty tancerki
Godzina przed spektaklem, czyli co tancerz robi przed wyjściem na scenę

Zobaczcie jak wyglądają ostatnie chwile tancerza przed spektaklem.

spektakl Hobbit
Tak wygląda spektakl "Hobbit" w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku [FOTO]

Widzowie owacyjnie przyjęli spektakl, który Grzegorz Suski stworzył na podstawie książki J. R. R. Tolkiena.

O nich się mówi
Konkurs Ziaja
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.