Spektakle, przedstawienia
baronc8b3ab19605cd2534f605f55f6ef2402.jpg

Baron Cygański

Ocena:

Opis spektaklu

Strauss uznawał „Barona cygańskiego”  za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji. Muzyka opisuje koloryt i swobodę puszty, żywiołowość cygańskiego obozowiska i elegancję wiedeńskich pałaców .

Dzielni młodzieńcy, piękne kobiety z tajemniczą przeszłością, bitni huzarzy, skarby śniące się po nocach, bale pod jarzącym się setkami świateł żyrandolem  i- oczywiście- miłość, która ważniejsza jest od sławy, bogactwa…

Premiera "Barona cygańskiego" zachwyciła wszystkich: na scenie  rozbłysła tęcza ! Błękity, szmaragdy, indygo, fiolety, cekiny, zapinki, przypinki . Jedwabne falbany spódnic tworzą barwną ruchomą płaszczyznę w porywającym czardaszu, powiewają frędzle chust , błyskają i dźwięczą szable . Scenograf i kostumograf Maria Balcerek oszołomiła wystawnością dekoracji i kostiumów wykonanych z niezwykłą pieczołowitością  a autorka reżyserii i choreografii Janina Niesobska stworzyła niezapomniane układy taneczne . Jej inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki:

wystawiona z należnym jej przepychem ,dbałością o piękno obrazu, pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt,wiarygodną aktorsko grą.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, muzyka, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Baron Cygański (Opera Nova, Bydgoszcz).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Baron Cygański.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Baron Cygański (Opera Nova, Bydgoszcz).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Baron Cygański (Opera Nova, Bydgoszcz).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Baron Cygański (Opera Nova, Bydgoszcz).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Baron Cygański (Opera Nova, Bydgoszcz).
Ostatnio czytane
Już wkrótce rusza kolejna PAKA
Już wkrótce rusza kolejna PAKA

Jeszcze nie jubileuszowy, ale jak zwykle dopieszczony no i do tego wyjątkowy, bo ostatni dwudziesty, Przegląd Kabaretów PAKA oficjalnie wyskoczył z bramek startowych!

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!

Konkurs Ziaja