Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja "Opieka nad pacjentem onkologicznym - wyzwanie dla lekarza i farmaceuty"

2018-05-16

W dniach 18-20 maja w Bydgoszczy na uczelni Collegium Medicum odbędzie się ogólnopolska konferencja "Opieka nad pacjentem onkologicznym - wyzwanie dla lekarza i farmaceuty". Jest to do tej pory największe wydarzenie organizowane wspólnie przez studentów medycyny i farmacji, reprezentujących dwie niezależne organizacje studenckie – Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSAPoland.

Ogólnopolska konferencja odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2018 roku.

Podczas konferencji poruszony zostanie temat pacjenta onkologicznego w szerokim zakresie elementów opieki zdrowotnej. Począwszy od farmakoterapii bólu i analizy leków przyjmowanych przez chorego, aż po współpracę lekarza i farmaceuty na oddziale onkologicznym w Polsce i za granicą. Rola obu profesji jest tutaj niezwykle istotna, a wzajemne uzupełnianie się wiedzą i doświadczeniem pozwala w znaczącym stopniu zwiększyć efektywność leczenia.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również V Ogólnopolski Konkurs Receptury Aptecznej, podczas którego studenci farmacji będą mieli okazję wykorzystać zarówno teoretyczną wiedzę z technologii postaci leku recepturowego, jak i praktyczne umiejętności wykonania preparatów magistralnych.

Innowację w skali krajowej stanowi Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych. Jest to inicjatywa skupiająca się na rozwijaniu porozumienia i wymianie wiedzy pomiędzy studentami farmacji oraz medycyny, co przekłada się na budowanie współpracy między przyszłymi reprezentantami zawodów lekarza i farmaceuty.

Uczestnicy konferencji wezmą udział również w warsztatach, m.in. w IV edycji "Recepty na sukces" organizowanej przez firmę Gedeon Richter. Omawiana tematyka dotyczyć będzie współpracy lekarza i farmaceuty, podsumowując tym samym spotkania dyskusyjne odbywające się obecnie w wielu miastach Polski. Całość wydarzenia zwieńczy uroczysta gala finałowa.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama