Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych za nami!

2018-06-26

Największe w historii wspólne wydarzenie przyszłych farmaceutów i lekarzy już za nami! W dniach 18-20 maja w Bydgoszczy miał miejsce I Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych organizowany przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia >>

Wydarzenie odbyło się w dniach 18-20 maja 2018 roku.Wydarzenie rozpoczęto konferencją pod hasłem "Opieka nad pacjentem onkologicznym - wyzwanie dla lekarza i farmaceuty". Mgr farm. Kamila Urbańska opowiedziała uczestnikom o tym, jakie znaczenie ma współpraca lekarza i farmaceuty w opiece nad pacjentem onkologicznym na oddziale szpitalnym zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kolejny z prelegentów, dr Piotr Merks, omówił funkcję farmaceuty onkologicznego - jego zadania, rolę oraz miejsce w systemie opieki zdrowotnej.

Równolegle do wykładów odbywał się drugi etap Interdyscyplinarnego Konkursu Umiejętności Klinicznych (IKUK). Studenci farmacji mogli również sprawdzić swoje umiejętności z zakresu technologii postaci leku magistralnego, biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Receptury Aptecznej (OKRA).

Zwycięzcami IKUK została para studentów CM UJ w Krakowie - Ludmiła Kulawik (farmacja) oraz Tomasz Klepinowski (lekarski). W V edycji OKRA najlepiej poradziła sobie Małgorzata Sieradzan, studentka farmacji CM im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Uczestnicy wzięli również udział w finale projektu firmy Gedeon Richter "RECEPTA na sukces" na temat współpracy lekarza i farmaceuty. Słuchacze mieli okazję posłuchać, jak wygląda ona obecnie w praktyce podczas debaty z przedstawicielami obu zawodów - mgr farm. Moniką Łopatą oraz dr n. med. Dominikiem Drobińskim.

Myślę, że współpraca pomiędzy studentami farmacji, a medycyny już na poziomie studiów jest jedyną słuszną drogą do tworzenia konkretnej i efektywnej opieki nad pacjentem. Liczę też, że w niedalekiej przyszłości będziemy mieć wspólne zajęcia, może na początku fakultatywne, ale potem już normalnie w toku studiów – tak jak to wygląda w Wielkiej Brytanii – mówi jedna z uczestniczek, Agnieszka z oddziału PTSF Bydgoszcz.                

I Ogólnopolski Konkurs Umiejętności Klinicznych możemy uznać za bardzo udany wstęp do zacieśniania relacji zawodowych lekarzy i farmaceutów.
ip

fot. materiały prasowe/Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland.

GALERIA ZDJĘĆ: Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych (4)
 • Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych - zdjęcie nr 1
 • Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych - zdjęcie nr 2
 • Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych - zdjęcie nr 3
 • Interdyscyplinarny Konkurs Umiejętności Klinicznych - zdjęcie nr 4
Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama