Zwycięstwo Zawiszy na inaugurację II ligi

2010-08-11

Piłkarze Bydgoskiej Zawiszy pokonali w sobotę na własnym boisku Górnik Wałbrzych 3:1.

O wszystkim zadecydowała końcówka I połowy. Jako pierwszy dla gospodarzy umieścił piłkę w bramce w 44 minucie Tomasz Warczachowski. Wykorzystał on sytuację po rzucie wolnym i popisał się strzałem z woleja. Kilkadziesiąt sekund póżniej w sytuacji sam na sam bramkarzem sfaulowany został Wojciech Okińczyc. „11” pewnie wykorzystał Szymon Maziarz. W II połowie nadzieję kibicom Górnika przywrócił Grzegor Michalak. Radośc ta jednak nie trwala długo. Ciosem przesądzającym o wyniku meczu była bramka strzelona przez Macieja Dąbrowskiesiego w 69 minucie. Wykorzystał on podanie od Cezarego Stefańczyka i celnym strzałem z główki pokonał bramkarza.

Zawisza - Górnik Wałbrzych 3:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Warczachowski (44.), 2:0 Maziarz (45. - karny), 2:1 G. Michalak (59.), 3:1 Dąbrowski (69.)
Zawisza: Witan- Stefańczyk, Dąbrowski, Warczachowski, Wasikowski (87. Cuper) - Gaudino- Kanik, Juszkiewicz, Okińczyc (81. Bojas), Maziarz (57. Tarnowski)- Ślifirczyk (75. Tabaczyński)
Górnik: Jaroszewski- D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka- G. Michalak (67. Rytko). Morawski, Wepa, Zinke (73, Tobiasz)- Janik, Duś (69. Moszyk)
Żółte kartki: Stefańczyk, Juszkiewicz, Kanik (Zawisza), Jaroszewski (Górnik)