Zawisza w końcu zwycięski

2010-10-25

Kibice bydgoskiego Zawiszy w końcu doczekali się zwycięstwa swojej drużyny. Co prawda piłkarze wystawili ich na długą próbę, bo aż trzy kolejki bez bramki musiały im spędzać sen z powiek.

W sobotę przerwali oni jednak złą passę. Wygrali na własnym stadionie z Bałtykiem Gdynia 2:1 (2:1). I tym samym awansowali na trzecią pozycję w tabeli, a do prowadzącej Olimpii Grudziądz ma sześć punktów straty. Mecz odbył się bez udziału kibiców oraz trenera Zawiszy, który został w ostatnim czasie ukarany i zawieszony na dwa mecze. Zespół poprowadził Piotr Gruszka.

Wynik spotkania został już ustalony w pierwszej połowie. Wynik spotkania otworzył Paweł Kanik który w 21. minucie który popisał się świetnym strzałem z pola karnego. Prowadzenie podwyższył Jakub Wójcicki w 37. minucie. Goście nie zamierzali jednak odpuścić i odpowiedzieli trafieniem Jakuba Kawy w 41. minucie spotkania. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 2:1 (2:1)
Bramki:

21'minuta : Kanik
37' minuta: Wójcicki
41' minuta - Kawa

Zawisza: Witan - Stefańczyk, Warczachowski, Dąbrowski, Wasikowski - Galdino, Klofik (53' Szczepan), Okińczyc (71' Piętka), Maziarz, Kanik - Wójcicki (78' Bojas, 85' Cuper)

Bałtyk: Matysiak - Benkowski, Granosik, Kiciński, Król (45' Musuła) - Kawa, Trochim, Martyniuk, Lilo (70' Michałek) - Malicki, Kaszuba