Zawisza w I rundzie PP

2010-08-06

W rozegranym w środę meczu Zawisza Bydgoszcz pokonała w Grudziądzu Olimpię 1:2 (0:1).

Bramkę już w pierwszych minutach meczu dla gości zdobył strzałem z kilkunastu metrów Łukasz Ślifirczyk. Na 2:0 podwyższył w 72. minucie Paweł Kanik. W doliczonym już czasie gry, jedynie trafienie dla biało-zielonych padło w 93. minucie. Rzut karny po faulu Stefańczyka wykorzystał skutecznie Przemysław Sulej.

Zebrani na stadionie kibice Zawiszy na chwilę musieli wstrzymać oddech. Obrońca Bydgoszczan w 8. minucie po faulu Mariusza Kryszaka opuścił boisko. U piłkarza podejrzewa się pęknięcia kości śródstopia.

Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)

0:1 Łukasz Ślifirczyk (2.)
0:2 Paweł Kanik (72.)
1:2  Przemysław Sulej (90.-karny)

Zawisza: 19. Łukasz Zapała - 22. Tomasz Warczachowski, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Paweł Ettinger (8, 20. Cezary Stefańczyk), 2. Patryk Cuper - 10. Marcin Tarnowski, 15. Galdino, 26. Paweł Tabaczyński, 17. Grzegorz Brzeziński (70, 18. Wojciech Okińczyc) - 11. Paweł Kanik, 8. Łukasz Ślifirczyk (75, 27. Michał Żurowski).

Tym samym Zawisza Bydgoszcz awansował do I rundy (1/32 finału) Pucharu Polski. Pierwszy sprawdzian dla naszej druzyny już 24-25 sierpnia 2010. Ostatnim triumfatorem tych rozgrywek jest Jagiellonia Białystok.