Tylko remis Zawiszy

2010-08-23

W sobotnim spotkaniu piątej kolejki grupy zachodniej II ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował na wyjeździe 2:2 (0:1) z Ruchem Zdzieszowice.

Zawiszanie po pierwszej połowie przegrywali 0:1. Prowadzenie drużynie z Zdzieszowic zapewnił w 14 minucie Adam Giesa. W drugiej połowie Zawiszanie wzięli się za odrabianie strat. Do wyrównania doprowadził w 74. minucie Cezary Stefańczyk wykorzystując rzut wolny. Wydawało się wtedy, że mecz zakończy się już wynikiem 1:1.

Jednak na trzy minuty przed końcem drugą bramkę dla Ruchu zdobył Marcin Rogowski, który strzałem z 5 metrów pokonał bramkarza Zawiszy. Decydujące okazały się ostatnie minuty spotkania. W 89. minucie w polu karnym został sfaulowany Łukasz Ślifirczyk. Wykorzystał on  „11" i tym samym ustalił wynik meczu.  Zawisza po długich męczarniach zremisował  z beniaminkiem z Zdzieszowic 2:2.

RUCH ZDZIESZOWICE - ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:2 (1:0)