Trzy gole Zawiszy

2010-08-31

Zawisza Bydgoszcz wygrał w niedzielny mecz z GKS Tychy 3:1. Niestety tylko nielicznym udało się obejrzeć wygraną zespołu. Ze względu na karę jaka została nałożona na Bydgoski zespół za zamieszki podczas ostatniego meczu z Widzewem - kibice Zawiszan nie mogli być obecni na stadionie.

Prowadzenie dla Zawiszy dał w 44. minucie kapitan zespołu Tomasz Warczachowski. Po dośrodkowaniu przez Cezarego Stefańczyka, popisał się idealnym strzałem z główki i pokonał bramkarza gości.

Od pierwszych minut drugiej połowy inicjatywę przejęli piłkarze GKS-u którzy doprowadzili do wyrównania w 64. minucie. Bramkę zdobył Krzysztof Zaremba. Bydgoszczanie nie złożyli broni i następny cios zadał w 78. minucie Kanik. Bramkę która przypieczętowała zwycięstwo zdobył dość przypadkowo w 89. Wójcicki.

Zawisza - GKS 3:1 (1:0)
1:0 Warczachowski (44), 1:1 Zaremba (64), 2:1 Kanik (78), 3:1 Wójcicki (89)

Zawisza: Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Warczachowski, Wasikowski (90. P. Cuper) - Wójcicki, Szczepan, Juszkiewicz, Okińczyc (80. Galdino), Maziarz (72. Tarnowski) - Ślifirczyk (57. Kanik)

GKS: Magaczewski - Odrobiński (46. Zaremba), Masternak, Kopczyk, Pęczak - Feruga (76. Maciaszek), Lesik, Furczyk, Łopucz - Bizacki, Jaromin.