Kolejna wygrana Zawiszy

2010-08-18

Drugie zwycięstwo w trzecim meczu II ligi odnieśli w niedzielę piłkarze Zawiszy. Bydgoszczanie w Poznaniu pokonali ostatni w tabeli zespół z Nowego Tomyśla.

Gra w pierwszej połowie była dość spokojna w wykonaniu obu ekip. Bydgoszczanie nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji. W drugiej połowie zawodnicy wyszli zmotywowani i w 55. minucie mogliśmy oglądać pierwszą bramkę dla Zawiszy którą zdobył Cezary Stefańczyk. Prawy obrońca wykorzystał rzut wolny, otwierając rezultat meczu. Zawodnicy próbowali podjąć akcję jedynie z kontrataku co nie przyniosło jednak żadnych rezultatów. Bydgoszczanie nie dali się zaskoczyć. W 68. minucie Marcin Tarnowski zanotował pierwszego ligowego gola w barwach Zawiszy.

Była to druga wygrana bydgoszczan w tym sezonie. Obecnie ekipa niebiesko-czarnych zajmuje 4. miejsce w tabeli. Dziś Zawisza Bydgoszcz zmierzy się w ramach 4. kolejki II ligi zachodniej z Miedzią Legnica. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Polonia - Zawisza 0:2 (0:0)
0:1 Stefańczyk (55), 0:2 P. Kanik (68)

Polonia: Krakowiak - Pikul (78. Siwy), Maksymow, Kmieć, Fórmaniak - Fijołek, Kupczyk (80. Juchacz), Tomkowiak, Pawlaczyk (78. Juszczak)- Śpiączka (74. Jarentowski), Wicher.

Zawisza: Witan - Stefańczyk, Dąbrowski, Warczachowski, Wasikowski (87. P. Cuper) - Galdino - P. Kanik (84. Szczepan), Juszkiewicz, Okińczyc (70. Tabaczyński), Tarnowski - Ślifirczyk (73. Ślifirczyk).