Fotel wicelidera dla Zawiszy

2010-09-06

Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Chojniczankę 2:1. Dzięki temu zespół z Bydgoszczy zajął jej miejsce na pozycji wicelidera II ligi (14 punktów). Na fotelu lidera nadal pozostaje Olimpia Grudziądz z dorobkiem 16 punktów.  Mecz rozegrany był bez obecności kibiców bydgoskich.

Kibice zgromadzeni na stadionie w Chojnicach musieli czekać na bramkę aż do 48. minuty. Wtedy to wykorzystując prostopadłe podanie Wojciech Okińczyc w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Krzysztofa Barana.

Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do zawodników z Chojnic. W 48. min po centrze z rzutu rożnego wyrównał Robert Sierant. Po wyrównaniu na 1:1 mecz rozpoczął się na nowo. Obu ekipom zależało na tym aby zdobyć komplet punktów. Los uśmiechnął się jednak do niebiesko-czarnych i trzy punkty pojechały do Bydgoszczy po uderzeniu z 93. minuty Galdino. Brazylijczyk popisał się świetnym strzałem z 16 metrów.

Chojniczanka - Zawisza 1:2 (0:1)
0:1 Okińczyc (31.), 1:1 Siernat (48.), 1:2 Galdinho (93.)

Chojniczanka: Baran- Trzebiński, Jarosz, Sierant, Mikołajczyk- Noga (67. Fabich), Pach, Ziemak (75. Atanacković), Pestka- Kwietniewski (62. Gibczyński), Rusinek

Zawisza: Witan- Stefańczyk (24. Jankowski), Dąbrowski, Warczachowski, Cuper- Galdinho- Wójcicki, Juszkiewicz, Okińczyc (84. Ślifirczyk), Maziarz (76. Tarnowski)- Kanik