1. Uczestnictwo
Organizatorzy:
Polski Związek Kręglarski Sekcja Bowlingu Sportowego
Ul. Zeylanda 5 Poznań
Sędzia zawodów
Piotr Ryglowski
- Termin zawodów: 3 maja 2011r
- Miejsce: kręgielnia XL
Bowling Bydgoszcz(Galeria Pomorska)
Bydgoszcz ul Fordońska 141
- W zawodach mogą brać udział drużyny 3-osobowe reprezentujące daną uczelnię, posiadające ważną legitymacje studencką.
- Turniej zostanie przeprowadzony bez podziału na płeć.
Dla zawodników bez licencji PZK SBS zostanie wyliczony hndc do każdej gry.
Hndc wylicza się następująco: (180 – średnia) x 80% hndc zaokrąglany jest do wartości całkowitych w dół.
Maksymalny hndc wynosi 20 pkt, przy czym dla Pań 30pkt.
- w zawodach można korzystać z własnego sprzętu, jak również z tego, który znajduje się na kręgielni( kule, buty itp.)
- Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są pocztą elektroniczną, do dnia 30 kwietnia 2011r pod adresem: rygiel71@o2.pl , lub na sbs@bowlingpzk.pl
- Koszt udziału w zawodach wynosi 150 zł od drużyny
(kwota ta w całości jest przeznaczona na wynajem obiektu, oraz nagrody),
2. System rozgrywek.
* Eliminacje
- drużyny rozegrają po 4 gry, na uprzednio wylosowanych torach ( z zachowaniem zasady zmienności torów).
- do rundy finałowej awansuje 8 zespołów, które uzyskały najwyższą sumę pkt( wraz z handicapem)
- w przypadku remisu na którejkolwiek pozycji, o miejscu decyduje wyższa ostatnia gra drużyny, do skutku.
*1 Runda Play-Off
- w fazie finałowej Play-off zespoły rozegrają pojedynki wg. schematu
1 zespół po eliminacjach vs. 8 zespół po eliminacjach A.
2 zespół po eliminacjach vs. 7 zespół po eliminacjach B.
3 zespół po eliminacjach vs. 6 zespół po eliminacjach C.
4 zespół po eliminacjach vs. 5 zespoł po eliminacjach D.
do półfinałów awansują zwycięzcy pojedynków.
W przypadku remisu o zajętym miejscu zadecyduje pojedynek jednej kuli wybranego zawodnika z drużyny.
*Półfinały
Wygrani A vs. Wygrani D
Wygrani C vs. Wygrani B
Do Finału awansują zwycięzcy pojedynków półfinałowych, przegrani zagrają mecz o 3 miejsce.
W przypadku remisu o zajętym miejscu zadecyduje pojedynek jednej kuli wybranego zawodnika z drużyny.
* Turniej indywidualny.
Do rundy Play-off klasyfikacji indywidualnej awansuje 14 najlepszych zawodników/zawodniczek, którzy zgromadzili indywidualnie najwięcej pkt w eliminacjach( wraz z handicapami)
Rozegrają oni pojedynki wg. schematu:
1 Runda (1 gra):
a) 3 z 14
b) 4 z 13
c) 5 z 12
d) 6 z 11
e) 7 z 10
f) 8 z 9
2 Runda (1 gra):
g) 1. - Zwycięzca F
h) 2. - Zwycięzca E
i) Zwycięzca B - Zwycięzca C
j) Zwycięzca A - Zwycięzca D
Półfinały(1 gra):
Zwycięzca G - Zwycięzca I
Zwycięzca H - Zwycięzca J
Wygrani pojedynków ½ zagrają w wielkim finale 2 gry, których suma wyłoni Zwycięzcę indywidualnego.
W przypadku remisu, o zajętym miejscu zadecyduje pojedynek jednej kuli.
* Turniej Par
Do półfinałów zakwalifikują się po 4 pary( oraz miksty), które zgromadziły w sumie po eliminacjach najwięcej pkt bez handicapu! Rozegrają one pojedynki wg schematu 1z4, 2z3 i zwycięzcy pojedynków zagrają o 1miejsce.
UWAGA- aby została rozegrana dana konkurencja na starcie musi stanąc minimum 10 par męskich, 10 mikstów, oraz 8 par kobiecych. Pary nie muszą składać się z studentów tej samej uczelni.
3. Przepisy porządkowe.
- Zawodnicy mają całkowity zakaz ingerowania w wynik gry poprzez jego zmianę na konsoli, usuwanie przeszkód technicznych, samowolne rozstrzyganie sytuacji spornych. W każdym z takich przypadków należy uprzednio powiadomić Sędziego.
- przed pojedynkami finałowymi nastąpi również smarowanie torów.
TERMINARZ
08:30 Konferencja techniczna i weryfikacja zgłoszeń,
09:00 Eliminacje
Ok.12:00 Pojedynki indywidualne 1 i 2 Runda
13:00 Półfinały par, następnie mikstów.
14:00 Play-off drużynowe( ¼ finału, oraz ½ finału)
15:00 Finał Indywidualny, oraz mecz o 3 miejsce
15:40 Finały Par i Mikstów
16:30 Finał Drużynowy, oraz mecz o 3 miejsce
ok.17:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie zawodów.
Zapraszamy serdecznie!
Nagrody:
Drużyny z miejsc 1-3 otrzymują Puchary oraz medale. W przypadku pozyskania sponsorów nagrody mogą ulec podwyższeniu.