Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.
Adres:ul. Stefana Batorego 1/3
Tel:+48523226673
Miasto:Bydgoszcz

Węgliszek Kawiarnia Artystyczna
 

Opis lokalu

Pierwszego kwietnia 1993 roku z wielką pompą swoją działalność rozpoczęła Kawiarnia Artystyczna Węgliszek znajdująca się na rogu ul. Batorego i Starego Rynku.

Stylowe, secesyjne wnętrze kawiarni zostało zaprojektowane przez gdańskiego artystę Przemysława Kryszaka. Ciekawostkę stanowią wkomponowane w wystrój jedyne oryginalne w Bydgoszczy polichromowane belki stropowe z XVI w. oraz kameralna piwniczka z czerwonej cegły o pięknym stropie i iście diabelskich prowadzących do niej schodkach.


Do chwili obecnej bydgoski diabeł Węgliszek patronuje artystycznym dokonaniom i stoi na straży dobrego samopoczucia wszystkich gości. W kawiarni artystycznej odbywają się cykliczne imprezy, skierowane do bardzo różnych grup odbiorców. Wspólnym mianownikiem jest oczywiście kultura. Odbywają się koncerty, wieczory autorskie oraz promocje książek o różnorodnej tematyce. Kawiarnia otwiera swoje podwoje nie tylko przed znanymi artystami sceny bydgoskiej, ale także ceni obecność młodych talentów. Swoje pierwsze "artystyczne kroki" stawia tu wielu artystów.


Wśród wielu imprez cyklicznych warto wymienić:

- Okolice jazzu, jam session

- "Artysta i jego świat" Łukasz Płotkowski rozmawia z bydgoskimi plastykami

- Instytut muzyki miejskiej, prowadzi Tomasz Kaźmierski, promując „młode", zdolne zespoły

- „Z gitarą, sercem i duszą", Leonard Luther z zespołem + goście

- Spotkania literackie

- Prezentujemy m.in. twórczość członków Związku Literatów Polskich oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich

- Odbywają się cykliczne wernisaże, opiekunem Galerii Węgliszek jest Leszek Goldyszewicz

- W soboty często zapraszamy na koncerty, rozbrzmiewają różne gatunki muzyki, ale zawsze dobrej

- W ramach cyklu Droga - Krystyna Berndt przypomina o pięknie naszego otoczenia, a także wartościach, które warto pielęgnować

- Tadeusz Oszubski przybliża tajemnice...


Działający w kawiarni bar zachęca klientów niewysokimi cenami oraz miłą obsługą. Specjalnością kawiarni jest grzane piwo i szarlotka z bitą śmietaną na ciepło. Godne uwagi są także lodowe desery o oryginalnych - filmowych nazwach itp. Amatorzy mocnych też znajdą coś dla siebie i na pewno nie będą zawiedzeni ofertą baru. Miłośników kameralnych spotkań zapraszamy natomiast do piwniczki z czerwonej cegły, mieszczącej się w podziemiach "Węgliszka".


 

Klub posiada

Brak informacji.
Ceny

Brak informacji.
Oceń lokal Ogólna ocena: 6.27 / 10 Wygląd:6.7
Muzyka:5.8
Klimat:6.3
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama