Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Letnie Pranie Mózgu w. Chmara Winter

Kiedy2011-08-26 godzina 21:00
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Letnie Pranie Mózgu w. Chmara Winter

 

CHMARA WINTER to muzyczny tandem Barłomieja Chmary i Krzysztofa Wintera.

Chmara - kompozytor, aranżer, producent muzyczny, gitarzysta, wokalista & music explorer. Aktywnie działający w obszarach muzyki współczesnej, improwizowanej i eksperymentalnej. Absolwent Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy w klasie gitary klasycznej. W swojej dotychczasowej karierze współpracował z wieloma artystami o szerokim zakresie świadomości muzycznej co bez wątpienia nadało sens i trajektorie dalszej twórczości Bartłomieja. Grał i współtworzył m.in z: Alias Free Trio, Popo, George Dorn Screams, Marcin Czubala, Sławomir & Kuba Janicki, Tomasz Pawlicki, Marek Pospieszalski i wiele innych.

Winter - multimedia producent, dj & performer. Absolwent inżynierii dźwięku SAE Institute w Londynie. Autor muzyki do reklam i filmów. Twórca videoclipów (min. Novika&Marcin Czubala 'Stay Close', Soulclap 'Lonely C') oraz programów radiowych i telewizyjnych o tematyce muzycznej. Jako dj (od 1996) występując u boku takich artystów jak Carl Craig, 4Hero, A Guy Called Gerald i wielu innych, współtworzył powstawanie niezależnej sceny muzyki elektronicznej w Polsce. Obecnie również reżyser & producent pierwszego filmu o polskiej scenie muzyki techno.

Razem w muzyczno-producenckim formacie Chmara Winter łączą wspólną idee : sound making music maschine with no compromise.
Powstała muzyka to wynik generowania & rejestracji dźwięku oraz surowa selekcja brzmień już istniejących.

Jednym z najważnieszych argumentów w projekcie CHW jest proces nagrywania dźwięków i ich przekształcania. Źródłem inspiracji w muzyce duetu Chmara Winter jest wszystko co jest w stanie wydobyć dźwięk. Finalny mix to fala decyzji - audio spectrum czworga uszu duetu Chmara Winter.

=========================================

Szajse Records

INPULZZ
Paweł urodził się w Poznaniu. Od 2002 roku związany z muzyką elektroniczną początkowo kolekcjonując 12 calowe krążki z szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Swoje pierwsze kroki stawiał regularnie grając w lokalnych klubach prezentującym tym samym swoje ciekawe i rzadko spotykane muzyczne brzmienie.
W 2006 roku dołączył do kolektywu Szajse Records, co okazało się punktem zwrotnym w jego życiu. Wraz z kolektywem Paweł organizował imprezy z cyklu „Digital Reanimation” oraz „Szajse Records Showcase” dając słuchaczom tym samym nowe i świeże muzyczne doznania.Do dzisiaj nieodłącznie gra i organizuje imprezy w znaczących polskich klubach, zapraszając wielu artystów z zagranicy, jak i z rodzimej sceny. To właśnie pod sztandarem, i dzięki współpracy z kolektywem Szajse Records, Gniezno doczekało się pierwszego festiwalu promującego muzykę niezależną - CanDiD Audiovisual Festival ,oraz polskiego studia międzynarodowej rozgłośni RTS.FM, której jest rezydentem.

Jego muzyczny styl oscyluje pomiędzy dub techno, deep house, tech house jak i często nasączonego niespokojnymi dźwiękami energicznego minimal techno.
Przez ostatnie kilka lat miał przyjemność grać między innymi w: Poznaniu, Sopocie, Krakowie, Bydgoszczy, Radomiu, Łodzi i Płocku.


SIMONE PASSA
Szymon Staszkiewicz, dj, event organizer. Urodził sie w Gnieźnie w roku rozpadu bloku radzieckiego. Nie mając talentu do gry na instrumentach smyczkowych, dętych czy szarpanych postanowił zakupić gramofony i od tego wszystko się zaczęło. Od 2007 roku związany z kolektywem Szajse Records, z którym zorganizował niezliczoną ilość imprez na terenie całego kraju. Jego gust muzyczny jest stosunkowo szeroki, ale najlepiej czuje się klimacie deep, dub, tech. Jednym słowem, im wolniej tym lepiej. Zafascynowanie wschodnią sceną muzyczną, a dokładniej jego kolebką czyli Moskwą, sprawiło, iż po raz pierwszy w Polsce wystąpił Andrey Pushkarev (deepmix.ru).

W 2009 i 2010 współorganizował CanDID Audiovisual Festival, który okazał się olbrzymim wydarzeniem. Przez 3 lata muzycznej tułaczki zawitał m.in. do sopockiego Sfinksa, łódzkiego Oiomu, krakowskiego Misz-Maszu, warszawskiego Powiększenia i praktycznie każdego klubu w Poznaniu. Zagrał u boku takich artystów jak Nima Gorji, Savas Pascalidis, Hubble, Jay Shepheard, Andrey Pushkarev, Alex Meshkov, Korablove, Dave Tarrida, Fenin, a także z czołówką polskiej sceny muzyki elektronicznej. W czerwcu 2010 roku został rezydentem pierwszego polskiego studia RTS.FM.

RAIN
Rain (Dawid Sieradzki) : DJ, grafik, związany z kolektywem Szajse Records. Rezydent studia moskiewskiej radiostacji RTS.FM w Polsce, współorganizator corocznego CanDID Audiovisual Festival w Gnieźnie. Czerpie inspiracje z natury. Zainspirowany wodą, ptakami, kwiatami, lubi przemycać świeże powietrze do swoich setów. Jego muzyczne preferencje bezustannie ewoluują od miękkich minimalistycznych rytmów przez melodyjną, instrumentalną atmosferę do hipnotycznych, głębokich, dramatycznych struktur.

RTS.FM
Polskie studio RTS.FM powstało dzięki determinacji i konsekwentnemu działaniu kilku osób z kolektywu Szajse Records. Kilka tygodni prac, poprzedzone wieloletnim doświadczeniem, setkami zagranych i zorganizowanych imprez, spowodowały, że Polska doczekała się pierwszych międzynarodowych emisji z ramienia RTS.FM

Z Gniezna, na żywo, podczas audycji, można było usłyszeć między innymi takich artystów jak: Savas Pascalidis, Oliver Ton, Hubble, niemiecki duet Interelektrika, Węgrów - Fetish i Zajac, live-performera Piotra Bejnara, Sssixa, Bshosa, większość DJ polskiej sceny klubowej oraz rezydentów polskiego studia: Simone Passa, Rain, Inpulzz i Tube.

Na imprezie otwierającej polskie studio RTS.FM, która odbyła się w legendarnym klubie Eskulap, można było zobaczyć m.in. Korablove, Rybe, Meshkova
Z tygodnia na tydzień polskie studio RTS.FM odwiedza coraz więcej artystów, didżejów z całej Polski. Wejdz na RTS.FM i sprawdź!Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama