Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

An On Bast & Lip @ Letnie Pranie Mózgu ’11

Kiedy2011-07-22 godzina 22:00
Za ile5 zł
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
An On Bast & Lip @ Letnie Pranie Mózgu ’11

 

AN ON BAST, to pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Zaczęła tworzyć utwory elektroniczne w 2005 roku, ale jej przygoda z muzyką rozpoczęła się na długo wcześniej, w wieku czterech lat, gdy rozpoczęła naukę gry na pianinie.
Pierwszy swój album zatytułowany „WELCOME SCISSORS” An On Bast wydała w maju 2006 roku, autorski projekt zrealizowany został własnym sumptem. Drugi – „HAPPY-GO-LUCKY” – został już wydany we wrześniu tego samego roku przez wydawnictwo Etalabel – polski netlabel eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Oba albumy są utrzymane w atmosferze „delicate synthetic music”- tak Anna lubi nazywać swoja twórczość – jest to przestrzenny idm – pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego co ważne pomiędzy. Całość zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literaturą H. Hessego, muzyką Mozarta, Autechre, Arvo Parta i współczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W październiku 2006 roku AN ON BAST była uczestniczką Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doświadczenie przyczyniło się do pogłębienia jej muzycznych poszukiwań, dało nową energię i umiejętności do eksplorowania świata dźwięków. W 2008 wychodzi album „Words Are Dead” dla londynskiej wytwórni Rednetic. Zafascynowana taneczną energią w 2009 roku wydaje EP “Calypso” (La Folia Recordings/USA ) utrzymaną w klimacie minimal techno oraz „Upon the Dew Drop” EP (2010).
An On Bast ma w swoim dorobku w sumie 6 płyt, udział w wydawnictwach zbiorowych oraz performerskie występy na licznych festiwalach, m.in.: Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijow), Numusic (Stavanger), Electro-Mechanica (St. Petersburg), Unsound (Torun), Plateaux (Torun), Audioriver (Plock) oraz mnóstwo klubowych koncertow w kraju i za granicą.
Obecnie artystka zakresem swych muzycznych działań obejmuje zarówno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pełne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru.
Anna kilka lat temu rozpoczęła także reinterpretacyjne opracowywanie dzieł muzyki klasycznej. Wpierw dokonało się ono na potrzeby poznańskiego Festiwalu Święta Wiosny, było to zmierzenie się z kontrowersyjnym na swoje czasy dziełem Igora Strawińskiego. Następnie przy okazji obchodów Roku Chopinowskiego Anna została poproszona o przygotowanie godzinnego koncertu muzyki elektronicznej bazującej na dziełach Fryderyka Chopina. Zafascynowanie nowymi możliwościami wynikłymi ze spotkania świata klasycznych i elektronicznie syntezowanych dźwięków zaowocowało dalszymi projektami, między innymi obejmującymi twórczość Henryka Wieniawskiego.
Anna komponuje, koncertuje na terenie Polski oraz poza granicami kraju, jest stałą członkinią Stowarzyszenia City Inside Art oraz zespołu Inside Story, kontynuowana jest również współpraca artystki z Red Bull Music Academy.

Email: anna@anonbast.com
Home Page: http://www.anonbast.com/, http://www.sistrum-studio.com/
Myspace: http://www.myspace.com/anonbast
Soundcloud: http://soundcloud.com/an_on_bast
Facebook: http://www.facebook.com/AnOnBast

Filip Szymczak – Lip

Swoja działalność rozpoczął w 2002 r. z kilkoma znajomymi w dj-skiej załodze killout.net, inspirowany wtedy przez ciężkie brzmienia techno, minimal, nu skool – mocne beaty i poznańskie imprezy. Tak zaczęła się jego przygoda z muzyką, odkrył później ninja tune, mo wax, warp-a i inne połamane jazzująco – płynące dźwięki – które uskuteczniał grając w Poznańskich klubach. W 2005 po wizycie w Seattle na Red Bull Music Academy, jako obserwator z firmy, i kilku sesjach z zaproszonymi muzykami, powrocil do produkcji swoich własnych dźwięków. Jako Dj gra szerokie spektrum muzyki od hip hop’u, electro klików, nu jazzu, broken beat’ów do experimentali. Uwielbia grać z „żywymi” instrumentami, samplerami, często ożywia muzykę skreczem, łączy sety z live actami. Jako producent dużo eksperymentuje – klikając elektronikę, jak i tnąc stare wokale do hip – hopowo – breakowych mash-upów, najlepiej jednak czuje się w tym, czego nazwać żadnym stylem muzycznym do końca nie można.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama