Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Sorry Boys

Kiedy2011-03-17 godzina 20:00
Za ile18/23 pln
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Sorry Boys

"Hard Working Classes" to tytuł debiutanckiej, ale bardzo dojrzałej płyty zespołu Sorry Boys. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie, a także zjawiskowy głos Izy Komoszyńskiej. Jak mówi sam zespół, ich album jest pełen miłosnej pasji. To opowieść o emocjonalnie ciężkiej pracy, wkładanej w budowanie relacji. Warto wspomnieć, że Iza nie tylko śpiewa, ale jest też autorką wszystkich tekstów oraz współautorką wszystkich kompozycji. Zagrała także na instrumentach klawiszowych, perkusyjnych oraz na harmonijce ustnej.

Zespół Sorry Boys powstał w 2006 r. w Warszawie. Grupa została już doceniona zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2008 r. utwór „Winter” znalazł się na kompilacji „Minimax” Piotra Kaczkowskiego. W tym samym roku zespół został wyłoniony przez brytyjskiego organizatora jako polski reprezentant na Global Battle of the Bands (GBOB) 2008, w którym wzięły udział zespoły z 30 krajów świata. Zespół zdobył statuetkę „Best New Band Poland”.

W 2009 r., decyzją kapituły Polskiej Akademii Muzycznej w Londynie (PAM London), Sorry Boys otrzymali nagrodę „Największa Nadzieja 2009” w ramach PAM London Awards. W uzasadnieniu werdyktu czytamy: „Grupa Sorry Boys została laureatem PAM AWARDS, gdyż jesteśmy przekonani, że indywidualny styl muzyczny zespołu w połączeniu z charakterystycznym głosem wokalistki jest kluczem do sukcesu”.

Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production, o podpisaniu kontraktu z Sorry Boys: „Takie debiuty i takie talenty, jak Sorry Boys zdarzają się raz na dekadę. Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty. Talent wokalny Izy, jej wrażliwość i intensywność przekazywanych emocji zachwycają i wzruszają. Cieszę się, że zespół swoją przyszłość związał z Mystic Production”.

Mystic Production w oficjalnej informacji prasowej: „Naszym zdaniem, debiut Warszawiaków z Sorry Boys może okazać się jednym z najlepszych w 2010 r. - na pewno nie powinni przegapić go fani Cocteau Twins i Blonde Redhead”.

Prace nad albumem „Hard Working Classes” trwały od lipca 2009 r. do marca 2010 r. Utwory zostały zmiksowane przez Piotra Zygo w „Izabelin Studio” oraz Adama Toczko w „Elektra Studio”. Płyta ukazała się 8 listopada nakładem Mystic Production.

www.sorryboys.plChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama