Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Elektrozgrzyt

Kiedy2010-04-09 godzina 21:00
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Elektrozgrzyt

 

SING SING PENELOPE

Zespół założony w Bydgoszczy pod koniec 2001 roku.

W 2004 r. zespół wydał debiutancki album “Sing Sing Penelope”.

W 2006 roku ukazała się płyta “Music for Umbrellas”

Artyści SSP zaprezentowali się w ramach Roku Polskiego w Niemczech 2006, wystąpili na zaproszenie Oxford University w University of Oxford Club.

SSP został zaproszony dwukrotnie na festiwal Warsaw Sumer Jazz Days 2005 oraz 2007.

W 2008 – premiera albumu “We remember krzesełko”.

Wyróżniony przez Gazetę Wyborczą obok Leszka Możdżera i Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko), za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej. Angielska rozgłośnia radiowa Last.fm z Londynu wytypowała na swoich łamach 10 najlepszych albumów z awangardową muzyką jazzową za rok 2005. Obok Vandermark 5, czy BarKokhby Johna Zorna na 10 pozycji pojawił się debiutancki album SSP.

Pål “Strangefruit” Nyhus jest bezdyskusyjną , norweską legendą sceny muzyki tanecznej i jej weteranem.Jako kluczowa postać tej sceny od lat 90`tych. Pomagał ukształtować i uformować unikatową formę eklektycznych brzmień muzyki elektronicznej północnej Europy Pål Nyhus zainspirowany był nowojorską sceną muzyczną – electro post disco. W latach 90 tych razem z : Per Martinsen, Bjørn Torske ,Dj Abstract; odbywał tournee po kraju jako część projektu: Zone Brigade. Pierwszy rezydent legendarnego klubu w Oslo “Soda Club” .

W tym samym czasie „Strangefruit” związał się z jazzowymi muzykami takimi jak: BuggeWesseltoft oraz Nils Petter Molvaer. Skutkiem tej współpracy są liczne albumy łączące klasykę improwizacji z elektronicznym gatunkiem jazzu.W roku 1997 wydał pierwszy album z remixami Malin`a “Kinky People” ( współpracujac z Thorbjørn Brundtland, znanym z Røyksopp). Wstępuje do rozgłośni radiowej: National Radio P3 – współtworząc bardzo opiniotwórczą audycję: “Strangefruit”. „Strangefruit” wygrał plebiscyt na najlepszego w historii norweskiego DJ-a w magazynie “Natt & Dag”.Jednak jego najważniejszy projekt to formacja „Mungolian Jetset”, projekt z Reidar Skår a potem Knut Sævik.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama