Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Płyny

Kiedy2010-03-27 godzina 21:00
Za ile5 zł
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Płyny

 

Zespół PŁYNY powstał latem 2004 roku w Warszawie z inicjatywy dwóch muzyków – śpiewającego gitarzysty Igora Spolski  i nie mniej śpiewającego basisty Szymona Tarkowskiego. Chcieli oni stworzyć nowy projekt, który stałby się swoistym wehikułem dla ich nieco szalonych pomysłów muzycznych, wynikających z osłuchania w bardzo wielu różnorodnych gatunkach i stylach.

Stworzyli więc songwriterską spółkę w stylu Lennon/McCartney i po dokooptowaniu reszty składu (w tym jednej dziewczyny) zagrali wiele znakomitych koncertów i nagrali debiutancką płytę “Płyny”, która ukazała się wiosną 2007 roku nakładem firmy Dream Music/EMI, zbierając mnóstwo świetnych recenzji.

Dziennikarze próbujący opisać fenomen zespołu PŁYNY są najczęściej w dużej kropce, więc starają się porównywać ich twórczość z formacjami tak różnymi jak późni The Beatles, Manu Chao, Kury, Stereolab, Voo Voo, Kobiety czy Blur. Wszyscy oni mają trochę racji, ale nie należy zapominać, że w twórczości PŁYNÓW jest też wiele elementów zupełnie oryginalnych, takich jak chociażby niezwykle charakterystyczne teksty (po polsku i nie tylko!), w których absurdalna zabawa słowem często sąsiaduje z nieco zdystansowanymi, ale celnymi i wnikliwymi obserwacjami na temat życia młodych ludzi w dużym mieście.

PŁYNY starają się jednak przede wszystkim generować z siebie pozytywną energię – w końcu grają to co lubią i lubią to co grają! A na drugiej płycie „Rzeszów – St. Tropez”, wydanej w czerwcu 2008 roku przez firmę Tymona Tymańskiego – Biodro Records, prezentują 12 kawałków świeżych jak pierwsze truskawki zjedzone wiosną – idealną mieszankę alternatywnego rocka, avant popu, miejskiego folku, pogodnego reggae a nawet jazzu. Dla smakoszy!

Aktualny skład:

Igor Spolski – śpiew, gitara

Szymon Tarkowski – bas, śpiew

Ola Bilińska – śpiew

Michał „Blaskacz” Lamża – klawisze

Andrzej „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusja, akordeonChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama