Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

L.Stadt

Kiedy2008-11-07 godzina 21:00
Za ile12 zł
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
L.STADT - pochodzą z Łodzi ale poznali sie w Strasburgu. Pierwszy koncert odbył się na scenie klubowej w trakcie festiwalu Camerimage w 2003 roku.

Elektryzują publiczność nietypowymi kombinacjami dźwiękowymi i mocnym brzmieniem, a także dobrymi tekstami i przeszywającym wokalem. Muzyka zespołu jest melodyjna, mimo to krytycy mają problem z określeniem ich stylu muzycznego, jeden z francuskich dziennikarzy okreslił to jako alternative-pop-garage-noise-rock.

Byli finalistami ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej "Gra Muzyka". Latem 2004 uczestniczyli w festiwalu Class Rock w Aix en Provence we Francji, a ich występ znalazł się na płycie DVD. W 2005 zagrali na prestiżowym festiwalu Czterech Kultur w Łodzi.

Spośród 374 nagrań nadesłanych na konkurs "OFF-scena" radiowej Trójki, tygodnika Przekrój oraz portalu Onet.pl Jury wybrało 50, a laureatami zostały 4 zespoły - wśród nich właśnie L.STADT.
Zespół miał znakomitą szansę zaprezentować się pierwszego dnia OFF Festiwal 2007 w Mysłowicach. Nagrania zespołu zostały wydane na składankach: OFFensywa, Program Alternatywny, FDM oraz do scieżki dźwiękowej filmu "Aleja Gówniarzy". Według tygodnika Przekrój, portalu ONET oraz Gazety Wyborczej - zespół jest nadzieją polskiej muzyki w 2008 roku.

Debiutancki album - L.Stadt miał swoją premierę - 29 lutego 2008. Zagrali ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych w Polsce oraz za granicami min. w Londynie, Stuttgarcie, Monachium.
4 lipca 2008 na Festiwalu OPEN'ER otworzyli scenę TENT STAGE. Obecnie zespół pracuje nad drugą płytą, której premiera planowana jest na wiosnę 2009.

Zespół od początku tworzą:
Łukasz Lach - git. voc, piano
Adam Lewartowski - bass
Andrzej Sieczkowski - percussion, sampler
Radek Bolewski - drums

WWW.LSTADT.COM
WWW.MYSPACE.COM/LSTADT 


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama