Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Old Time Radio

Kiedy2008-11-27 godzina 21:00
Za ile10 zł
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Zespół Old Time Radio powstał w 2001 roku w Trójmieście. Od początku tworzą go Tomasz Garstkowiak (głos, gitara), Magda Szkudlarek (głos, instrumenty klawiszowe) i Piotr Salewski (głos, gitara basowa).

Pierwsze wydawnictwa, na których pojawił się zespół, to dwie składanki - „Projekt SI 031" oraz „Sissy Sleeper", wydane w 2003 roku przez Sissy Records - nieistniejącą już wytwórnię, będącą niezależnym oddziałem BMG.

W 2004 roku, również nakładem Sissy, ukazał się debiutancki albumu zespołu, wypełniony onirycznymi, melancholijnymi piosenkami, śmiale łączącymi tradycyjne instrumentarium ze współczesną elektroniką.

Jesienią 2006 roku ukazała się druga płyta OTR „Downtown", bardziej dynamiczna i optymistyczna niż debiut. Najważniejsze są tu melodie - 10 piosenek jest pełnych wokalnych współbrzmień, analogowych dźwięków syntezatorów i automatów perkusyjnych. Nie brak też akustycznych instrumentów i przestrzennych gitar.

Obie płyty spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno publiczności, jak i recenzentów.

Obecnie OTR pracuje nad nową płytą, która ukaże się w listopadzie 2008 roku. Album kontynuuje kurs obrany na „Downtown", stawiając na chwytliwe, melodyjne piosenki. Znacznie więcej tu jednak dźwięków akustycznych, a produkcja została ograniczona do minimum na rzecz dopracowanych formalnie i misternie zaaranżowanych kompozycji. Zespół postanowił również wzbogacić brzmienie, poszerzając instrumentarium. Część utworów pierwszy raz w historii OTR opiera się na żywej perkusji, na której zagrał Michał Słowik (Pawilon). Pojawią się też skrzypce, wiolonczela, akordeon i trąbka. Część instrumentów została nagranych w studio Michała Jacaszka, którego w realizacji nagrań wspierał Marcin Dymiter (Emiter).


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama