Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Towary Zastępcze

Kiedy2008-04-06 godzina 21:00
Za ile8 pln
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Towary Zastępcze
Michał Piotrowski - wokal, wiersze
Piotr Czerski - wokal, wiersze
Borys Kossakowski - wokal, klawisze, laptop
Jarek Marciszewski - gitara,
Sławek Draczyński - bas,
Kuba Świątek - perkusja
Szymon Machnik - VJ Kinetofon - wizualizacje

Towary Zastępcze to programowo i ostentacyjnie jeden z najsmutniejszych zespołów na świecie. Na koncercie zaprezentują m.in. nowy materiał przygotowany na drugą płytę p.t. „Dolne Miasto". Jest to projekt zainspirowany klasycznym czarnym kryminałem, kinem noir. Towary Zastępcze zakorzenione są w melancholii, depresji i traumie. Ich muzyka, choć bywa powierzchownie wesoła i krotochwilna, wypływa z samego jądra ciemności.

„Dolne Miasto" to ponure zbrodnie, skorumpowana policja, prostytuujące się nastolatki i zniszczony życiem prywatny detektyw. To zadymione speluny, brudne ulice i obdrapane budynki. Muzycznie zespół porusza się po klimatach post-rockowych, post-jazzowych i post-bluesowych. Muzyka ilustrująca teksty poetyckie nie zatrzymuje się na granicach stylistycznych. Uważny słuchacz odnajdzie w niej motoryczne postjazzowe odjazdy, klasyczne swingowanie, tradycyjne waitsowskie piosenki, manzarkowskie klawisze, rzężące gitary, improwizacje i rootsowe rytmy.

Muzyka i słowa ilustrowane są dodatkowo sugestywnymi, smutnymi wizualizacjami, skąpanymi w czerni i bieli obrazami nawiązującymi do mistrzów kina noir.

Debiutancki album Towarów Zastępczych nosił nazwę „Ciche dni". Muzyka z tej płyty najczęściej określana bywa mianem depresyjnego elektroreggae, chociaż niektórzy krytycy wolą umieszczać ją w nurcie melancholijnego, industrialnego postdisko. Wydaje się jednak, że próby ścisłego kategoryzowania skazane są na niepowodzenie - Towary Zastępcze łączą bowiem elektronikę z hiphopowymi bitami, energetyczne gitary z klasycznymi aranżacjami fortepianowymi, free-jazz i nu-jazz z reggae i dubem, a piosenkę autorską z minimal music. Brzmienie Towarów Zastępczych, będące wypadkową tych szerokich zainteresowań i przenikających się wpływów stylistycznych, sytuuje materiał z płyty "Ciche dni" w amorficznej, falującej przestrzeni dźwiękowej pomiędzy takimi grupami jak Świetliki i Kombi.
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama