Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Robotobibok

Kiedy2008-03-27 godzina 21:00
Za ile15 pln
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Robotobibok

Robotobibok powstał w lipcu 1998 roku we Wrocławiu. W swojej muzyce stara się łączyć elementy współczesnych nurtów muzycznych, inspirowanych ewolucją muzyki elektronicznej z energią jazzowej improwizacji. W warstwie instrumentalnej, mocny dźwięk perkusji, basu i trąbki splata się z wibrafonem i charakterystycznym brzmieniem analogowej elektroniki z lat 70-tych. Efektem tego, brzmienie zespołu może przywodzić na myśl aurę jazzu elektrycznego przełomu lat 60/70, a w partiach opartych głównie na dźwiękach syntezatorów i wibrafonu - atmosferę eksperymentów elektroakustycznych właściwych dla wczesnej muzyki elektronicznej. Elementem mającym duże znaczenie w muzyce Robotobiboka, jest post-jazzowy charakter sekcji rytmicznej zespołu. W grze bębnów i basu można odnaleźć wiele wątków inspirowanych motoryką najnowszych nurtów elektronicznych, jednak najczęściej stanowią one punkt wyjścia dla zastosowania bardziej złożonych kombinacji. Robotobibok stara się rozwijać własny język na obszarze muzyki improwizowanej. Jest w niej miejsce na solowe akcje poszczególnych instrumentów, jednak ostatecznie żaden z nich nie bierze góry nad pozostałymi.
Zespół nagrał trzy płyty długogrające: "Jogging" (2000), "Instytut Las" (2003), "Nawyki Przyrody"(2004). Płyty Robotobiboka jak również projekty związane z muzykami i przyjaciółmi zespołu (Tomasz Gwinciński, AGD), publikowane są nakładem własnego, niezależnego wydawnictwa - Vytvornia OM, Technologia w służbie medytacji.
Od ponad pięciu lat zespół koncertuje w Polsce i za granicą (Knitting Factory - Nowy Jork, 2002; Paradiso - Amsterdam 2004; AB - Bruksela 2004). Grał na wielu festiwalach min.: XI Warsaw Sumer Jazz Days 2002, Sergey Kuryokhin International Festival 2003 w Berlinie, Eurosonic Festival 2004 w Groningen, 16th Dour Festival w Dour oraz 26th Saalfelden Jazz Festival w Saalfelden. Robotobibok występował przed: Nils Peter Molvaer & Khamer, Chicago Underground Duo/Trio, Tied & Tickled Trio, De Kift, Fennesz.
W kwietniu 2002 roku odbył krótką trasę w Stanach Zjednoczonych a od stycznia 2004 koncertuje regularnie w Holandii, Belgii, Francji, Austrii, Niemczech i innych krajach europejskich.
Jeszcze w 2008 roku ukaże się nowy, czwarty album zespołu.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama