Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Pustki

Kiedy2007-09-29 godzina 21:00
Za ile12 pln
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Pustki

W swoim graniu zespół od początku nawiązywał do tradycji amerykańskiego, surowego rocka (The Stogges i The Velevet Underground), i jednocześnie poszukiwał własnego stylu. Muzykę zespołu określano jako proto-punk, albo rock garażowy, a wszystko to za sprawą nie tyle kompozycji (od zwiewnych przebojowych piosenek po improwizowane utwory instrumentalne) co sposobu ich wykonywania.

Pierwszy album Pustek wydany w marcu 2001roku „Studio Pustki" (Antena Krzyku, 2001), został bardzo pochlebnie i entuzjastycznie przyjęty przez prasę muzyczną. Płytę okrzyknięto wydarzeniem na polskiej scenie muzyki alternatywnej (m.in. debiut roku wg. Machiny). Oto fragment recenzji Tomka Lady (Życie Warszawy): "Intelektualna rewolucja. Nowy krażek grupy Pustki:

(...) Pustki i Ścianka, to obok Kobiet, Voo Voo i Myslovitz najciekawsze obecnie polskie zespoły rockowe. Mimo, ze media ich nie zauważają, na koncertach są tłumy, a atmosfera przypomina te, jaka Antonioni uchwycił dla potrzeb "Powiększenia" w czasie koncertu The Yardbirds. Szykuje się rewolucja. Dobrze, że zamiast populistów, do głosu dochodzą ludzie myślący".

Drugi album „8 Ohm" (Polskie Radio, 2004) przyniósł nieoczekiwany zwrot w strone avant - i post - rocka oraz manifest artystyczny „muzyki ściany wschodniej". Świetne recenzje, wyraźny styl i rozbudowanie instrumentarium sprawiły, że „muzyka ściany wschodniej" już dziś doczekała się naśladowców.

Po wydaniu tej płyty rozpoczęła się przygoda Pustek z filmem i teatrem. Powstała ścieżka dźwiękowa do niemego filmu Aelita, którą zespół do dziś wykonuje na żywo podczas projekcji. Do zespołu zgłosił się też reżyser Przemysław Wojcieszek, z którym Pustki współpracują niemalże na stałe. Trzecia, wydana w zeszłym roku płyta "Do Mi No" to jak dotąd największe osiągnięcie Pustek. Przeboje „Tchu mi brak", „Telefon do przyjaciela" czy „Słabość chwilowa" szturmem zdobywały playlisty i listy przebojów. Dzięki temu albumowi Pustki zyskały status jednego z najlepszych w Polsce zespołów "inteligentnego rocka".

Obecnie zespół przygotowuje się do wydania DVD, na którym muzyka Pustek zilustruje film Aelita (ZSRR, 1924, reż. Jakow Protazanow).

Obecny skład zespołu:

  • Barbara Wrońska - śpiew, klawisze

  • Grzegorz Śluz - perkusja

  • Radek Łukasiewicz - gitara, śpiew

Na koncertach zespół wspomagają basiści: Szymon Tarkowski, Filip Zawada, Staszek WróbelChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama