Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

The Paper Chase, George Dorn Screams

Kiedy2007-05-06 godzina 20.00
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
The Paper Chase to kwartet z Dallas, znany z niezwykle energetycznego, eksperymentalnego grania, które waha się gdzieś pomiędzy rockiem, a czymś, co określono mianem noise pop. Niekiedy twórczość The Paper Chase opisywano jako rodzaj postrzępionej mieszanki awangardowego jazzu, noise, indie oraz punka, ukształtowanej gdzieś po drodze z Drive Like Jehu a King Crimson. Ich numery są wyzywające i sprawiają, że krew w żyłach potrafi popłynąć z niewyobrażalną prędkością.

Założycielem grupy jest John Congleton, wokalista, gitarzysta i autor większości kompozycji. Jako producent takich zespołów, jak 90 Day Men współpracował również z wieloma wykonawcami, począwszy od The Roots aż po Dallas Symphony Orchestra. Postanowił jednak nagrać coś autorskiego, coś, co będzie odwzorowywać jego burzliwy umysł.

Pierwszy album grupy, zatytułowany "Young Bodies Heal Quickly, You Know" wydany został przez Beatville Records i jest opowieścią o atakach paniki Congletona, o frustracjach, pożądaniu i odrzucaniu miłości, życia i śmierci. Wizja płyty koncentruje się na przeświadczeniu „wszystko może się zdarzyć, wszystko może pójść źle". Znajdziemy tu dużo czystości, ale również mnóstwo szorstkich aranżacji, opartych na unikalnych, pozornie improwizowanych partiach gitarowych i pełnych napięcia wokalnych przekazów. Wkrótce potem wydają Cntrl-Alt-Delete-U, epkę, skoncentrowaną na zależności ludzi od wszelkich technologii i konieczności oddzielania jej od natury. W tym czasie zespołowi towarzyszy zainteresowanie Southern Records, z którąwspółpracują do dziś. Dzięki temu płyty The Paper Chase trafiły do Europy. Drugi album grupy - „Hide The Kitchen Knives", wydany wspólnie przez Southern i Beatville, skupia się na intymności i związkach - rodzinnych, romantycznych oraz platonicznych. Pierwszą, niezwykle udaną trasę po Europie odbyli w 2003 roku. Potem, ukazując się z ramienia Southern Records w Europie do Young Bodies dołączyli niezwykle ciekawą wersję „Five Years" Davida Bowie. Na naszym kontynencie stało się o nich zdecydowanie głośniej po wspólnej trasiekoncertowej z Explosions In The Sky, zespołem bardzo popularnym, także w Polsce. Ostatni album The Paper Chase, „Now You Are One Of Us" otwiera szaleńczy telefon od kogoś, kto wróży śmierć („It's Out There And It's Gonna Get You"). To właśnie to wydawnictwo będzie promowane podczas tegorocznej, europejskiej trasy.

www.thepaperchaseband.com/


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama