Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Akurat, Radio Bagdad, Orkiestra Na Zdrowie

Kiedy2007-03-29 godzina 19.00
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Akurat, Radio Bagdad, Orkiestra Na Zdrowie

 

 

akurat

AKURAT jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce.  W ciągu trzech ostatnich sezonów grali prawie po 100 koncertów rocznie. Grali w Niemczech, Holandii, Norwegii, Czechach i Słowacji. Są obecnie jedną z najpopularniejszych formacji środowiska akademickiego i tzw. rynku niezależnego.

Głównym atutem AKURAT jest  ich twórczość własna, wymykająca się wszelkim klasyfikacjom. Jedni przywołują legendy reggae (Daab i Gedeon Jerubal). Inni widzą w nich spadkobierców Mr.Zooba lub Kazika, Kultu a nawet UB40. W ich muzyce jest ogromny ładunek pozytywnej energii i radości grania. Sami swą twórczość nazywali kiedyś poezją „ska-kaną". Z jednej strony grają rock z dużą domieszką muzyki ska. Z drugiej strony ich przewrotne teksty to zgrabne, pełne humoru „wierszyki" opisujące rzeczywistość, tę dużą i małą. W ich repertuarze znajdują się wiersze wielkich poetów Kazimierza Wierzyńskiego i Juliana Tuwima. 

  Grupa AKURAT powstała w Bielsku-Białej, w 1994 roku. Ich kariera rozpoczęła od kilku amatorskich przeglądów, które wygrali. Później trafili na Przystanek Woodstock, gdzie grali trzykrotnie (1998, 1999, 2001). Potem były m.in. Hunter Fest, Jarocin, Przystanek Olecko, FAMA, Regałowisko czy Hrahovka, Skateboard Fest, Punk do Police, Mish & Mash Party w Czechach. W 2001 roku nagrali pierwszy album „Pomarańcza" („Hahaczyk", „Espania", „Droga długa jest" i „Lubię mówić z Tobą"). Drugą płytę „Prowincja" wydali własnym sumptem („Wiej-ska" , „Do prostego człowieka" trafiły na listy przebojów). Wiosną 2006 roku ukazał się trzeci album „Fantasmagorie",  który uczynił z nich gwiazdę rozpoznawalna nie tylko w Polsce.  

  AKURAT tworzą - Tomasz Kłaptocz (śpiew, trąbka), Piotr Wróbel i Wojciech Żółty (gitary), Przemysław Zwias (saksofon), Ireneusz Wojnar (bas) i Łukasz Gocal (perkusja).

Dyskografia:

Pomarańcza (CD Scena FM/Universal, 2000),

Prowincja (CD Akurat, 2003),

Fantasmagorie (CD TC Music, 2006)

 

www.akurat.pl

http://www.myspace.com/akurat

 

 

 

jacek  kleyff

ORKIESTRA  NA  ZDROWIE

Orkiestra Na Zdrowie powstała w 1986 roku, a jej liderem jest bard i poeta Jacek Kleyff - współzałożyciel legendarnego Salonu Niezależnych, jedna z najbarwniejszych i bezkompromisowych postaci polskiej sceny muzycznej. Część muzyków tworzących Orkiestrę grała wcześniej w kapeli "Razem". Działalność zespołu ONZ  opiera się głównie na "otwartych próbach", w których tradycyjnie udział bierze liczna publiczność z całej Polski. Muzyka Orkiestry Na Zdrowie, jak to określają sami muzycy, „to naturalna muzyka do ruchu i do słuchu, silnie osadzona w rytmie". Ich swoisty styl oparty jest na syntezie muzyki reggae, folku, muzyki etnicznej i rocka. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie.  Występowało w nim gościnnie wielu znamienitych muzyków, m.in. Antonina Krzysztoń, Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary), Michał Tarkowski (Salon Niezależnych), Aleksander Korecki (Brygada Kryzys, Nauma, Z Całym Szacunkiem Dzika Świnia, Young Power) , Włodzimierz Kiniorski (Kinior &, Izrael, Tie Break, Young Power) .  Orkiestry Na Zdrowie  obecnie tworzą: Jacek Kleyff - śpiew i gitara akustyczna; Kuba Radomski  - bas; Jacek "Jawa" Warszawa - perkusja, harmonia
Zbyszek Szularz - gitara elektryczna.

Dyskografia:   

"Dzidki w Akwarium" - (MC Folk Time , 1994);

"Jest los" (MC Folk Time, 1995),

„Jacek Kleyff - Piosenki" (CD Almaster, 1999),

"Już" (Altmaster, 2004)

 

www.kleyff.pl

  

  

  

RADIO BAGDAD

Radio Bagdad to połączenie energii, kontestacji i wokalnych melodii. Ich dewizę - minimum formy i maksimum ekspresji - najlepiej widoczna jest na ich koncertach. Stylistycznie Radio Bagdad oscyluje na pograniczu klasycznego rocka i punka. Istotnym i charakterystycznym elementem ich werbalnego przekazu są proste teksty, pisane przez wokalistę. Ich polskojęzyczna przeróbka utworu "London Calling" grupy the Clash zrobiła furorę w polskim Internecie.

Radio Bagdad powstało wiosną 2004 roku w Trójmieście. Mają na swoim koncie trzy demówki oraz prawie 100 koncertów.  Występowali m.in.  z zespołami: Kult, Pidżama Porno, Voo Voo, Strachy na Lachy, KSU, Świetliki, Lao Che, Apatia. Zagrali też trasę z Happysad i Hurt'em a teraz wybierają się na koncerty z Akurat. Radio Bagdad wielokrotnie nagradzano na przeróżnych przeglądach - m.in. wyróżnienie na festiwalu Jarocin 2006. Poza tym grali na: Hunterfest w Szczytnie, Union of Rock w Węgorzewie, Fląder Pop Festival w Gdańsku oraz Last Minute Summer Fest we Wrocławiu. Obecnie Radio Bagdad nagrywa swój pierwszy prawdziwy albumu, który ma się ukazać wiosną 2007 roku.

           Radio Bagdad tworzą: Sielak - głos, gitara, teksty; Dzik - bas, głos i Majones - perkusja i głos okazjonalny.

 

www.radiobagdad.art.pl

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama