Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Gówno

Kiedy2012-10-11 godzina 20:00
GdzieMózg
ul. Gdańska 10
Bydgoszcz
Gówno

Zespół GÓWNO powstał w roku 2009. Wydał do tej pory jedną płytę TO NIE JEST KURWA PINK FLOYD (2009) oraz dwa CD-R'y - DEMO 2009 (2009) i GÓWNO NA ŻYWO W TEATRZE W OKNIE (2010). W roku 2011 grupa zarejestrowała materiał na drugą płytę CZARNE RODEO, która ukaże się niebawem nakładem wrocławskiej wytworni QULTURAP.

Muzyka GÓWNA określana jest jako RODEO PUNK, a zespół przypisuje sobie rolę pioniera tego gatunku. Szukając odniesień w innych, bardziej popularnych nurtach muzycznych, twórczość tą można określić jako fuzję country, punk'a, black metal'u i noise'u.

Członkowie GÓWNA w 80% rekrutują się z absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Niewątpliwe istnieje więc połączenie między „sztukami plastycznymi” i dźwiękami, które GÓWNO wydaje. Rozpatrywanie twórczości zespołu jedynie w kategoriach dźwiękowych nie oddaje więc w pełni tego czym GÓWNO jest.

Gdyby zebrać dokonania poszczególnych członków GÓWNA do kupy okazałoby się, że GÓWNO zajmuje się malarstwem, grafiką projektową, robi wizualizacje, performance, instalacje, wydaje art ziny, tworzy projekty radiowe i instalacje dźwiękowe, jest poczwórnym laureatem nagrody Sztorm Roku, przywozi laury z międzynarodowych festiwali filmu animowanego, było nominowane do Spojrzeń 2011, wydaje pozagówniane płyty w europejskich wytwórniach fonograficznych, dba o edukację przyszłych artystów, gra w wielu innych zespołach i projektach - Hatti Vatti, Trupa Trupa, Efektvol, Samorządowcy, Gypsy Pill, Loyal Plastic Robot, Ofiary.

Gówno się rozwija i zawsze wypłynie na wierzch!Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama