zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

W Bydgoszczy dobrze zarobisz jako… masażysta

czwartek, 22-02-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Jeszcze do niedawna województwo kujawsko-pomorskie w statystykach dotyczących zatrudnienia wypadało bardzo słabo, nawet w stolicy – Bydgoszczy. Dzisiaj jednak eksperci odnotowują coraz większy spadek bezrobocia w tym regionie, co jest pomyślną kartą, mogącą wiele zmienić najbliższych miesiącach dla mieszkańców. Jak się okazuje, już nie tylko szykująca się na rekrutacje pracowników Ikea czy Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, który przez ostatnie sześć miesięcy dał pracę dwustu pięćdziesięciu osobom, zaczyna być nadzieja zmiany. Bardzo poszukiwanym zawodem w tym województwie, a szczególnie w Bydgoszczy, jest… masażysta.

W Bydgoszczy dobrze zarobisz jako… masażysta

Specjalista poszukiwany

Taka informacja jest szansą na zatrudnienie czy na dobre przekwalifikowanie się wielu osób, które dotychczasowo przymusowo spędzały czas na zasiłku dla bezrobotnych czy w mało płatnych oraz mało interesujących dla nich zawodach. Praca masażysty nie jest lekka, wymaga przyswojenia wiedzy o konkretnych technikach masażu, wymaga również cierpliwości i posiadania odpowiedniej siły w rękach, jednak z drugiej strony jest w zasadzie zawodem bezstresowym.

Jak można zostać masażystą?

Najbardziej uparci zapewne rzucą się w wir pracy już po przyswojeniu sobie najbardziej podstawowej wiedzy, jaką znajdą na przykład na specjalnych, płatnych kursach, organizowanych przez szkoły kształcące czy dające podstawy do wykonywania najróżniejszych zawodów. Profesjonalny masażysta powinien wiedzieć jednak więcej, najlepiej więc, żeby ukończył przynajmniej trzyletnie, zakończone obroną pracy licencjackiej studia z zakresu fizjoterapii lub na przykład specjalne technikum dla masażystów. To jednak nie wszystko – nie każdy kandydat będzie posiadał odpowiednie predyspozycje – musi mieć silne oraz umięśnione ciało, a także sporą odporność fizyczną. Taki wymóg jest konieczny do spełnienia, ponieważ większość czasu spędza w nie zawsze wygodnej pozycji wyprostowanej. Dłonie kandydata powinny być gładkie, miękkie, bez wyczuwalnych zmian, zgrubień ani zwyrodnień czy skłonności do nich. Jeśli dodać do tego przyjemne usposobienie oraz odpowiednią aparycję, kulturę osobistą oraz empatię, możemy pokusić się o dalsze zgłębianie tematu. Bycie masażystą to również znakomity sposób na pracę dla osób niewidomych, posiadających bardzo wyczulony dotyk.

Jak najlepiej zarabiać jako masażysta?

Jeśli zatrudnisz się u kogoś, bez względu na to, czy będzie to placówka medyczna czy na przykład prywatny gabinet, twoje zarobki będą zwykle średnio wynosić między 1500 a 2000 złotych netto. Najlepszym rozwiązaniem jest założenie własnej działalności gospodarczej oraz wychodzenie do klientów z inicjatywą na przykład mobilnego studia masażu. Wtedy nie tylko zarobki będą wyższe, ale również poszerzysz grono swoich zadowolonych klientów. To jest zaś najważniejsze – zadowolony z usług klient będzie cię polecał dalej. Wszystkie oferty pracy w Bydgoszczy można znaleźć tutaj https://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l

Artykuł Zewnętrzny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama