zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Bezrobocie w Bydgoszczy najniższe od dwóch dekad

poniedziałek, 31-07-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Według statystyk Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w całym kraju w czerwcu 2017 roku bezrobocie utrzymywało się na poziomie 7,4 proc. A jak jest w Bydgoszczy? W województwie kujawsko-pomorskim Bydgoszcz wyróżnia się na plus, ponieważ na koniec czerwca 2017 roku stopa bezrobocia wyniosła w tym mieście zaledwie 4,3 proc. To historyczny wynik.

praca Bydgoszcz

Malejące bezrobocie w Bydgoszczy

Stopa bezrobocia w wysokości 4,3 proc. w Bydgoszczy jest bardzo niska i jak wskazuje Powiatowy Urząd Pracy w tym mieście, taki poziom nie był notowany od czasu powstania powiatów, czyli od 1999 roku. Trend malejącej stopy bezrobocia zauważalny jest tam od 4 lat. Warto podkreślić, że jeszcze w czerwcu 2013 roku, czyli ponad 4 lata temu, w Bydgoszczy bezrobocie utrzymywało się na poziomie 9,2 proc., a w powiecie bydgoskim było wyższe i wynosiło aż 13,1 proc. Obecnie jest zupełnie inaczej, a Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy z roku na rok i z miesiąca na miesiąc notuje coraz lepsze wyniki. Pod koniec czerwca 2017 roku mieliśmy do czynienia z 4,3 proc. stopą bezrobocia, a w powiecie bydgoskim wynosiła ona 7,2 proc. To mniej niż średnia dla Polski.

Według danych przedstawionych przez PUP w Bydgoszczy pod koniec maja tego roku liczba osób bezrobotnych wynosiła 10 389 w mieście i w powiecie. W samej Bydgoszczy było zarejestrowanych nieco ponad 7 tys. osób pozostających bez pracy. W powiecie było to niemal 3 tys. osób. Ostatni raz tak dobre wyniki notowano w listopadzie 2008 roku, choć i wtedy liczba osób pozostających bez pracy nie była tak niska jak obecnie.

Korzystna sytuacja na rynku pracy (http://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l)

W Bydgoszczy ofert zatrudnienia nie brakuje, a rozwój lokalnych firm daje dobre perspektywy dla pracowników na przyszłość. Przedsiębiorcy w wielu branżach wciąż zwiększają zatrudnienie. W niektórych profesjach pojawiają się już problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów do pracy.

W Bydgoszczy mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Sytuacja na lokalnym rynku uległa w ciągu ostatnich 4 lat ogromnej zmianie. Na malejące bezrobocie wpływ ma przede wszystkim zarówno dynamiczny rozwój firm, między innymi inwestorów z branży przemysłowej i IT, jak i przedsiębiorstw ulokowanych w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Firmy te regularnie zwiększają zatrudnienie wraz ze wzrostem własnych zamówień i pojawieniem się nowych inwestycji.

Warto podkreślić, że jeszcze w 2013 roku w Bydgoszczy było nieco ponad 15 tys. ofert pracy, w 2014 roku była to liczba 19 884, a w kolejnych dwóch latach wyniosła ona 23 347 oraz 21 157. W 2017 roku tylko do końca czerwca wpłynęły do PUP w Bydgoszczy 12 703 oferty pracy.

Artykuł Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama