zmień miasto

Rejestracja na UKW - ostatni tydzień

Już tylko tydzień pozostał na zarejestrowanie się na studia w naszym Uniwersytecie. Rejestracja na studia pierwszego stopnia trwa do 3 lipca br.

Harmonogram przedstawia się następująco:

 • 3 lipca – Ostatni dzień rejestracji internetowej oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej.
 • do 7 lipca – Termin dostarczenia dowodu wpłaty dla tych kandydatów, którzy wpłacili opłatę do 3 lipca, ale ich opłata nie wpłynęła na konto kandydata. Dowód wpłaty można dostarczyć: osobiście (do Biura Rekrutacji), mailem (na adres: rekrutacja@ukw.edu.pl) lub faxem (na numer 52 34 19 160).
 • 7 - 8 lipca - Egzaminy wstępne
 • 11 - 13 lipca – Ogłoszenie wstępnych wyników kwalifikacji (informacja będzie podana na koncie kandydata) 
 • 13 - 16 lipca – Przyjmowanie dokumentów od kandydatów wstępnie zakwalifikowanych do przyjęcia na studia. Jeśli Twój status to „wstępna kwalifikacja”, przynieś dokumenty, zostaniesz przyjęty! Jeśli jesteś na liście rezerwowej, czekaj, masz jeszcze szansę na przyjęcie!
 • 18 - 20 lipca – Ogłoszenie list osób przyjętych na I rok studiów na kierunkach, na które przyjęto planowaną liczbę kandydatów.
 • 19 – 20 lipca – Druga tura ogłaszania wyników postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia z list rezerwowych. Jeśli w tych dniach Twój status zmienił się z „lista rezerwowa” na „wstępna kwalifikacja”, złóż dokumenty najpóźniej do 22 lipca. 
 • 23 lipca – Trzecia (ewentualna) tura ogłoszenia wyników dla kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia z list rezerwowych.
 • 25 - 27 lipca – Ogłoszenie list osób przyjętych na I rok studiów.
 • 1 - 3 sierpnia - Umieszczanie informacji w Internecie o kierunkach i specjalnościach, na które UKW ogłasza dodatkowy nabór.

Oplata rekrutacyjna nie uległa zmianie:

 1. kandydaci na kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia oraz studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia): 100 zł
 2. kandydaci na kierunek wychowanie fizyczne zdający egzamin praktyczny (studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia): 100 zł
 3. kandydaci na pozostałe kierunki studiów stacjonarnych i niestacjonarnych: 85 zł
II. Przebieg rekrutacji.

Do dziś w systemie rekrutacyjnym zarejestrowało się niemal 4,5 tys. osób na studia stacjonarne I stopnia.
W liczbach bezwględnych  liderem jest psychologia (470 osób), administracja (277), bezpieczeństwo narodowe (270), pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna (252), dziennikarstwo i komunikacja społeczna (245), resocjalizacja (230), filologia angielska (222), turystyka i rekreacja (218).

Statystycznie najbardziej popularne kierunki to:
- psychologia - 5,2 osoby/miejsce;
- lingwistyka stosowana j. angielski z j. niemieckim - 4,5
- dziennikarstwo i komunikacja spoleczna - 4,1
- filologia angielska - 3,7
- logopedia oraz pedagogika wczesnoszkolna i p. przedszkolna - po 2,8
- lingwistyka stosowana j. angielski z j. arabskim - 2,7.

Dużym powodzeniem cieszy się tegoroczna nowość - bezpieczeństwo narodowe, gdzie zarejestrowaliśmy dotychczas 2,2 osoby/miejsce. Podobnie sytauacja wygląda na  na fizyce - - tutaj mamy 1,8 osoby/miejsce. Przypomnę, że do tej pory fizyka nie cieszyła się dużą popularnością - zmianę zawdzięczamy wprowadzeniu nowej specjalności - fizycznych podstaw kryminalistyki.

Obserwując tendencje na kierunkach przyrodniczych, dużym zainteresowaniem cieszy się biotechnologia - 1,8 os./miejsce. Pozostałe - jedna osoba na miejsce.
Na kierunkach ścisłych: matematyka, informatyka, mechatronika zarejestrował się jeden kandydat na miejsce.

Kierunki, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem, to filozofia oraz ochrona dóbr kultury, gdzie na oba kierunki zarejestrowało się po kilkanaście osób.

W tym roku, licząc się ze spadkiem liczby osób chcących studiować w trybie niestacjonarnym, co jest pogłębiającą się od kilku lat tendencją, Uniwersytet zwiększył planowaną liczbę miejsc niemal na wszystkich kierunkach studiów stacjonarnych. W ubiegłym roku na studiach I stopnia oddaliśmy do dyspozycji kandydatom 3070 miejsc, w tym - 3475. Tak więc osoby planujące studia na UKW w trybie dziennym będą miały większą szansę studiować wymarzony kierunek.

Rekordzista (lub rekordzistka) zarejestrował się na 15 kierunków, pojedyncze osoby  rownież wybrały ich kilka. 2500 kandydatow zarejestrowało się na jeden kierunek, niemal 1000. - na dwa, a 300. - na trzy. Do tej pory niemal jedna piąta osób, które utworzyły konta w naszym systemie, nie wybrało jeszcze kierunku, zostawiając to na ostatnią chwilę.
ip

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Dodatkowa rekrutacja na UWr

Zapraszamy do zapoznania się z listą kierunków, na które prowadzona jest dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim.

Ostatnie dni rekrutacji na UKW Bydgoszcz

To już ostatnie dni rekrutacji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nie zmarnuj swojej szansy, i zarejestruj się już dziś!

Medycyna, filologie, finanse wciąż popularne

Część uczelni odczuła mniejsze zainteresowanie swoją ofertą.

Początek rekrutacji na studia - UKW Bydgoszcz

W tym roku UKW rejestrację kandydatów rozpoczyna 9 maja.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Wirtualne Dni Otwarte Akademii Morskiej w Szczecinie - 24 i 25 czerwca 2020r.

Poznasz Uczelnię i oferowane przez nią przyszłościowe kierunki studiów!

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Jak wyglądała walka z COVID-19 w polskiej oświacie? Powspominajmy i pomyślmy o starcie kolejnego roku szkolnego.

MEN zapowiada powrót do stacjonarnej nauki we wrześniu 2020

Nauka zdalna będzie wykorzystywana jedynie jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama