Świetny start młodych kajakarzy Zawiszy na MPJ

2010-08-12

Kajakarze Zawiszy okazali się bezkonkurencyjni na mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (OOM i MPJ), która rozgrywana była na torze regatowym Malta w Poznaniu w dniach 06-09.08.2010r . Zdobyli oni łącznie 23 medale, w tym z OOM 2 złota, 2 srebra, 2 brązowe medale.

Juniorzy zdobyli 17 medali, w tym 5 złotych, 7 srebrnych, 5 brązowych Na szczególną uwagę zasługuje rywalizacja w K-1 na 1000 m, w której bezkonkurencyjne okazały się zawiszanki: Joanna Bruska, Ola Górna i Sara Jasińska, które zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Sebastian Szypuła (wice Mistrz Europy sprzed tygodnia) i Martin Brzeziński świetnie zaprezentowali się w K-1 1000m zajmując I i II miejsce.

W klasyfikacji ogólnej OOM zawodnicy z całego województwa zajęli II miejsce tuż za wielkopolską.

Z kolei w klasyfikacji klubowej MP Juniorów bezkonkurencyjnie wygrał Zawisza pokonując Posnanie i AZS-AWF Gorzów Wielkopolski.