zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w Bydgoszczy – jak skutecznie szukać nowego zajęcia?

wtorek, 03-03-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Notorycznie spadające w Bydgoszczy bezrobocie karze nam wierzyć, że w mieście nie brakuje miejsc pracy. Jednak sporo osób ma wyraźne problemy ze znalezieniem sobie nowego zajęcia i cały jego proces trwa często przez wiele dni. Nierzadko wina leży u samych bezrobotnych, którzy popełniają wiele błędów podczas szukania pracy. Chcesz znaleźć pracę w Bydgoszczy? Zobacz, o czym należy pamiętać, by zwiększyć swoje szanse u ewentualnego pracodawcy.

Poszukujący pracy w Bydgoszczy często popełniają błędy, które na wstępie skreślają ich w oczach potencjalnych pracodawców. Szukanie nowego zajęcia wymaga cierpliwości i odpowiedniego podejścia. Zobacz, jakie grzechy najczęściej popełniają osoby poszukujące nowej pracy.

1. Złe CV i list motywacyjny

To najczęstsze przyczyny braku skuteczności w procesie szukania pracy. Mankamentów można wyliczać bez liku: nieprawdziwe informacje, błędy różnej maści, nieczytelność, bałagan a nawet nieodpowiednia fotografia. Nasze dokumenty aplikacyjne powinny zawierać same prawdziwe informacje i stanowić naszą wizytówkę. Pomyśl, jaki list motywacyjny lub CV chciałby otrzymać od Ciebie potencjalny pracodawca. Schludne, czytelnie i rzetelne dokumenty aplikacyjne to pierwszy krok do znalezienia nowej pracy.

2. Brak konsekwencji i systematyczności


Praca w Bydgoszczy jest, ale trzeba umiejętnie się za nią rozejrzeć. Mało kto znalazł nową posadę po jednym wysłanym zgłoszeniu. W szukaniu pracy istotne jest konsekwentne i uparte wertowanie ofert. Każdego dnia należy sprawdzać najświeższe ogłoszenie i wysyłać swoje kandydatury. Nieproduktywne będzie masowe rozsyłanie CV i listów motywacyjnych raz na dwa tygodnie. Szukanie pracy jest żmudne, dlatego trzeba twardo znosić jego trudy. Najlepiej każdego dnia odwiedzać portale z ogłoszeniami pracy w tym mieście: http://praca.money.pl/praca-bydgoszcz-m1.html

3. Nie ta branża

Czy tego chcemy czy nie, ale wykształcenie i nabyte umiejętności są istotne przy szukaniu nowej pracy. Dlatego nie wysyłajmy CV byle gdzie. By liczyć na owocne poszukiwania zatrudnienia należy na wstępnie zawęzić obszar poszukiwań. Nie oznacza to jednak, by nie próbować w swych sił w firmach, które dość ogólnie opisały wymagania wobec pracownika na danym stanowisku. Obecnie w Bydgoszczy na zatrudnienie największe szanse mają fachowcy o technicznym wykształceniu. Sporo miejsc pracy jest również w handlu, gdzie wymagania od kandydatów nie zawsze są bardzo restrykcyjne.

4. Złe pierwsze wrażenie

Czyli wszelkie wpadki na rozmowie kwalifikacyjnej. Tu również lista przewinień jest długa: niestosowny ubiór, nadmierna pewność siebie (lub wprost przeciwnie-zupełny jej brak), czy „popisanie” się niekompetencją. Nie ma lepszego momentu, by w pełni zaprezentować się swojemu pracodawcy, jak rozmowa kwalifikacyjna. Ta oficjalna sytuacja jest ostatnią prostą do uzyskania upragnionej pracy i tylko nasza niefrasobliwość może ten cel od nas oddalić.

5. Kontakty i jeszcze raz kontakty!

Przy szukaniu pracy warto popytać znajomych, czy nie wiedzą coś o wolnym etacie. Poszukiwanie zatrudnienia to proces żmudny i trzeba go sobie ułatwić na wszelkie sposoby. Nie ma więc nic złego w tym, że ktoś poleci nas np. w swojej firmie. Szukając pracy warto również wertować ogłoszenia z różnych źródeł: gazety, urząd pracy i Internet. Ten ostatni daje naprawdę sporo możliwości, chociażby przez specjalne witryny czy portale społecznościowe.

Artykuł opracowany przez portal Praca.Money.pl
Autor: W. Chentkiewicz

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama