Aktualności - Juwenalia

L.U.C. i Raggafaya na Juwenaliach w Bydgoszczy

2015-04-22 13:12:21 | Bydgoszcz

Juwenalia Bydgoskie - największe studenckie święto, od ponad 15 lat organizowane wspólnie przez Samorządy Studenckie wszystkich aktywnych uczelni w Bydgoszczy to szereg dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe. Królewskie Juwenalia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego są częścią Juwenaliów Bydgoskich, a także jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalno - rozrywkowych w czasie każdego roku akademickiego.

Świętowanie na Uczelni Króla Kazimierza odbywa się rokrocznie, przez co najmniej trzy dni. W tym roku bawić się będziemy w terminach od 11 do 14 maja 2015.

Juwenalia rozpoczynamy Kinem Plenerowym, które odbędzie się 11 maja na głównym Campusie UKW, przy ul. Chodkiewicza 30. To czas nie tylko dla zagorzałych miłośników filmowych, ale dla wszystkich studentów oraz mieszkańców miasta Bydgoszczy, którzy chcą w niezapomnianej atmosferze i scenerii rozpocząć tegoroczny tydzień Juwenaliowy! Propozycje filmowe będą dopasowane tematyką do gustów studenckich.

12 maja przepełniony jest sportowym duchem walki fair play, bowiem Królewskie Juwenalia rozpoczynamy m.in. finałami Studenckiej Ligii Sportowej. W tym dniu będą również miały miejsce rozgrywki sportowe, organizowane w ramach projektu Juwenalia bez barier. Projekt ma na celu integrację oraz profilaktykę krążącą wokół tematu niepełnosprawności. Wydarzenia odbywają się w  Centrum  Edukacji  Kultury  Fizycznej  i  Sportu.  

Wieczorem,  12  maja  organizowany  jest  tzw. Juwenaliowy Wieczór Kulturalny, który daje szansę zaprezentowania się młodym artystom kabaretowo – teatralnym.

Trzeci dzień Juwenaliów, 13 maja to tradycyjna „Blokada Łużyka” - największa impreza studencka na wolnym powietrzu w Bydgoszczy. Setki grilli, tysiące studentów, mnóstwo atrakcji i pozytywnej energii. W poprzednim roku, tylko samą „Blokadę” odwiedziło ponad 15 tys. uczestników!

Czwarty dzień, czyli 14 maja to oczekiwany przez wszystkich dzień koncertów na Campusie UKW przy ul. Chodkiewicza 30. Zagrają m.in. L.U.C. i Raggafaya.

ip

Fot. Michał Antoniewicz

Słowa kluczowe: juwenalia królewskie 2015 juwenalia bydgoszcz luc raggafaya
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
KrÃłlewskie Juwenalia 2017
Królewskie Juwenalia 2017 - program Bydgoszcz

Już 17 maja na Juwenaliowej scenie zagra 5 niezwykłych zespołów, które ujawnimy już wkrótce.

Juwenalia Bydgoskie UTP 2017
Juwenalia Bydgoskie UTP 2017 - program Bydgoszcz

Goraco zapraszamy na koncertowe zwieńczenie Juwenaliów Bydgoskich UTP 2017! Jest to już XXV edycja święta studentów UTP!

Polecamy
Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!
Tablet dodatkową nagrodą w konkursie na JZR!

Miło nam poinformować, że mamy dla Was dodatkową nagrodę w konkursie na Juwenaliowe Zdjęcie Roku 2012. Jest nią Tablet Prestigio!

Ostatnio dodane
Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja